آخرین اخبار

31. تير 1396 - 11:08   |   کد مطلب: 22941
معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: طرح مطالعاتی ساخت ۱۰۰ سینما در ۱۰۰ شهرستانی که از سینما برخوردار نبودند، انجام شده است.

به گزارش بهارانه، به نقل از  خبرنگار مهر، سید هادی حسینی عصر پنج شنبه در حاشیه بازدید از فضاهای فرهنگی تویسرکان در جمع خبرنگاران گفت: در برنامه پنج ساله ششم یکی از برنامه های اساسی وزراتخانه حمایت و تقویت کانون های مساجد است که در تویسرکان نیز ۵۳ کانون فعالیت دارد و قرار است با تسریع در حمایت های بعدی این تعداد را ارتقاء بخشیم.

وی اظهار کرد: مقرر شده نخستین اولویت تمامی برنامه های معاونت های مختلف وزارت ارشاد از حوزه مساجد گرفته تا فیلم و سینما، توسعه فعالیت های قرآنی باشد.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: از دیگر برنامه های این وزارتخانه آن است که کف ۲۰ درصد از تمام فعالیت هایی که در سطح ملی در گذشته انجام می شد، حالا در سطح شهرستان ها و استان ها توزیع شده و برگزار شود تا تمام شهرستان ها و استان های کشور درگیر اجرایی کردن برنامه های ملی شوند و از این طریق سعی شده تا حوزه های فرهنگی و هنری در جای جای کشورمان فعال و تقویت شود.

حسینی درباره موسیقی در کشور نیز عنوان کرد: گرایش عمده کشور به سمت موسیقی های سنتی و محلی است و ما نیز برای تقویت آن حرکت هایی داشته و برنامه هایی داریم که البته حواشی هایی نیز دارد که باید آن را حذف کنیم اما سعی می کنیم وارد چالش ها نشویم، چرا که هدف، تقویت موسیقی اصیل ایرانی و سنتی با رویکرد داشتن جامعه ای شاداب است.

وی عنوان کرد: حدود ۵۲ درصد سهم موسیقی کشور در دستان صدا و سیما و ۲۲ درصدی نیز سهم دانلودها است اما ۲۴ درصدی سهم فعالیت های زیرپله ای است که ما از آن به عنوان فعالیت های متفرقه نام می بریم و یکی درصدی نیز سهم موسیقی های زنده در کشور محسوب می شود.

وی با اشاره به فضای مجازی  و شبکه های اجتماعی گفت: با ورود موسیقی به این حوزه فعالیت های ما تا حدودی مشکل شده، اما بازهم تلاشمان بر آن است که فعالیت های حوزه موسیقی به سمت مجوز داشتن برود.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه بابیان اینکه در حال حاضر طرح مطالعاتی ۱۰۰ سینما در ۱۰۰ شهرستانی که از سینما برخوردار نبودند، انجام شده است، اظهار داشت: در این بخش نیز به دنبال حمایت از سینماهای خصوصی موجود در شهرستان ها و راه اندازی سینمای های سیار هستیم.

حسینی همچنین با اشاره به اینکه فیلم دو فیلم «اکسیدان» و «مادر قلب اتمی» مورد انتقادهایی قرار گرفت که ما نیز می پذیریم، گفت: اکران فیلم «مادر قلب اتمی» به اتمام رسیده، با این وجود با توجه به اعتراض های روی داده که حتی از سوی نمایندگان مجلس نیز بود، تصمیم بر آن شد تا این دو فیلم برای اکران خانگی با تغییراتی اصلاح شوند.

وی عنوان کرد: ما نمی گوییم که تمام فیلم های ساخته شده یا کتاب های نوشته شده بدون ایراد هستند اما ممکن است ایراداتی نیز بر آن ها وارد شود که بدون تردید سعی شده آن بخش از کتاب ها و یا فیلم ها مورد بررسی قرار گرفته و اصلاح شوند. انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه