آخرین اخبار

8. مرداد 1396 - 9:41   |   کد مطلب: 23065
دقایقی پیش یکی از قایق‌های حامل مسافران در غار علیصدر واژگون شد.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، یکی از گردشگران حاضر در غار علیصدر خبر واژگونی یکی از قایق‌های تفریحی در غار علیصدر را عنوان کرد.

شاهدان عینی عنوان کردند: قایق حامل تعدادی از گردشگران - یک شیرخواره، یک زن و چند پسربچه ـ در غار علیصدر واژگون شده و افراد در آب سقوط می‌کنند که در حال غرق بودند؛ اما فردی به عنوان غریق نجات در آن جا حضور نداشت تا نسبت به نجات این افراد اقدام کند، ضمن اینکه آن فرد مسوول هدایت افراد به درون قایق نیز بی‌توجه به این موضوع کوچکترین تلاشی برای نجات این افراد نداشت و تنها کاری که انجام داد برقراری ارتباط تلفنی با مدیریت غار و اطلاع ماجرا بود در صورتی که نباید اینقدر بی‌مسوولیت بود.

آنها اعلام کردند: خوشبختانه افراد دچار سانحه به کمک تعداد دیگری از گردشگران که شنا می‌دانستند، نجات یافتند و اتفاقی برای آنها نیفتاد اما بحث این است که چرا باید در این زمینه مدیریت ضعیف باشد آن هم در یک غار گردشگری و جهانی!

مدیر روابط عمومی و بین‌الملل شرکت سیاحتی علیصدر نیز در این خصوص با تأیید وقوع این اتفاق و واژگونی یکی از قایق‌های حامل مسافران اظهار کرد: البته این اتفاق در قسمت سوارکن و پیاده‌کن غار رخ داده بود و دلیل آن هم سوار شدن همزمان دو تن از مسافران در قایق بود در صورتی که طبق روال باید بعد از استقرار کامل نفر اول در قایق، نفرات بعدی سوار قایق شوند آن هم با رعایت اصل استقرار کامل.

حمید امامی ادامه داد: عدم رعایت این اصل از سوی مسافران باعث بروز این اتفاق شد، قایق هم از اسکله جدا شد و چپ کرد.

وی با بیان اینکه بعد از وقوع این اتفاق بلافاصله همکاران ما و البته مسافران به آب زده و این افراد را نجات دادند، گفت: البته در قسمت سوارکن و پیاده‌کن غار، عمق آب زیاد نیست؛ ضمن اینکه در این قسمت یک توری پنج متری زده شده تا در صورت وقوع اتفاق، مانع از این شود که فرد به داخل فرو رود و غرق شود.

وی در پایان با اشاره به اینکه تمام تلاش مدیریت غار ایجاد لحظاتی خوش برای مسافران و گردشگران داخلی و خارجی و ارائه خدمات مطلوب به آنهاست، اظهار کرد: با وجودی که این سانحه کاملاً سهوی بود و البته به دلیل بی‌احتیاطی این مسافران محترم به وقوع پیوست، با این وجود ما از آنها عذرخواهی می‌کنیم که برای لحظاتی شیرینی این مسافرت به کام آنها تلخ شد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه