آخرین اخبار

14. مرداد 1396 - 20:12   |   کد مطلب: 23154
معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار همدان از آغاز عملیات اجرایی مرکز صنعتی تولید فیلم ایران در همدان خبر داد.

به گزارش بهارانه، به نقل از ایسنا، منطقه همدان، رضا زمانی در جلسه هماهنگی به منظور تسریع در اجرای مصوبه احداث پردیس سینمایی همدان با حضور سرمایه‌گذاران مجری طرح، شهرداری، ارشاد و مدیران دفتر نمایندگان مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در فرمانداری همدان، اظهار کرد: تعدادی پروژه‌های نیمه‌تمام در شهرستان همدان وجود دارد که نیازمند کمک ملی است بنابراین با کمک نمایندگان همدان در مجلس در حال رایزنی و پیگیری هستیم.

وی افزود: در بحث فرهنگ و ارشاد سه پروژه موزه هنرهای معاصر، پردیس سینمایی و تالار بزرگ شهر را داشتیم که پروژه‌های ردیف ملی و مصوبات قبل بوده و در حال پیگیری است تا به سرانجام برسد.

زمانی با بیان اینکه احداث پردیس سینمایی همدان از جمله مصوبات اجرایی نشده سفر دوم ریاست جمهوری دولت نهم در سال 87 بوده است، افزود: مبلغ 6 میلیارد ریال برای شروع به احداث پردیس سینمایی در همدان درنظر گرفته شده بود که باید با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی اجرا می‌شد.

وی خاطرنشان کرد: در راستای اجرایی شدن این مصوبه با پیگیری‌های به عمل آمده در استان و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی عملیات اجرایی مرکز صنعتی تولید فیلم ایران در همدان آغاز خواهد شد.

زمانی با اشاره به جانمایی اجرای این پروژه در زمینی به مساحت 17 هزار مترمربع اظهار کرد: مشکلاتی در راستای تأمین سند تک برگی این زمین وجود داشت که از طریق مراجع ذیربط پیگیری شده و با همکاری شهرداری همدان مقرر شد سرمایه‌گذار طرح عملیات اجرایی آن را آغاز کند.

وی در ادامه با بیان اینکه در دولت یازدهم تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام در دستور کار قرار گرفت، تصریح کرد: پروژه راه‌آهن، پروژه آزادراه همدان- ساوه، بیمارستان فرشچیان و ساختمان مرکز سوانح و سوختگی بعثت از پروژه‌هایی است که تکمیل شدند.

زمانی عنوان کرد: ارتقای سطح پروازی فرودگاه همدان نیز پیگیری شد و هواپیماهای پهن‌پیکر برای پروازهای خارجی و حجاج توانستند در این فرودگاه نشست و برخواست داشته باشند و سالن ترانزیت فرودگاه هم آماده‌سازی شد و به بهره‌برداری رسید.

وی با بیان اینکه چند سالن ورزشی نیمه‌کاره نیز داشتیم، تصریح کرد: سالن ورزشی محمدیه و چند سالن ورزشی روستایی نیز داشتیم مثل کوزره، دهپیاز و آبشینه و در شهر همدان شهدای جاویدالاثر که نیمه‌کاره بودند و به بهره‌برداری رسیدند.

معاون فرماندار همدان با اشاره به اینکه پروژه دانشکده کشاورزی نیمه‌کاره بود و به بهره‌برداری رسید، ادامه داد: در بخش مساکن مهر نیز پیگیری ادامه کار انجام شده و 41 درصد از مساکن مهر در این دولت تحویل متقاضیان داده شد.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه