آخرین اخبار

16. مرداد 1396 - 11:54   |   کد مطلب: 23177
مدیر منطقه یک شهرداری همدان با بیان اینکه اجرای طرح پیاده‌راه رونق گردشگری را به دنبال خواهد داشت، گفت: پیاده‌راه بوعلی پایلوت تعاملات اجتماعی شده است.

به گزارش بهارانه، امیر فتحیان‎نسب امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان، با بیان اینکه پیاده‌راه‌سازی میدان امام (ره) از امروز کلنگ‌زنی می‌شود و اجرای طرح آغاز خواهد شد، اظهار کرد: شهرداری همانطور که با قوت و قدرت پیاده‌راه‌سازی بوعلی را انجام داد این منطقه را نیز به سرانجام خواهد رساند.

وی با تأکید بر اینکه معتقدم درخشان‌ترین نقطه شورای چهارم اجرای پیاده‌راه بوعلی بود که با وجود عزم برای انجام آن، ده‌ها سال بود که اجرایی نمی‌شد، گفت: این پیاده‌راه موجب شکل‌گیری یکسری از تعاملات اجتماعی در سطح شهر شد.

مدیر منطقه یک شهرداری همدان بیان کرد: اکنون تئاتر خیابانی، موسیقی‌های خیابانی و گردهمایی‌های مذهبی، تفریحی و اجتماعی با قوت در پیاده‌راه بوعلی اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه پیاده‌راه بوعلی پایلوت تعاملات اجتماعی شده و از این موضوع خرسندیم، افزود: این اتفاقات با شکل بهتری در میدان امام(ره) با اجرای پیاده‌راه سازی خواهد بود، چراکه مساحت آن طوری است که قابلیت تجمع و تعاملات اجتماعی بالایی دارد.

فتحیان‌نسب طرح پیاده‌راه سازی میدان امام(ره) را طرح عالی از لحاظ زیرساخت و روساخت دانست و تصریح کرد: زیرساخت طرح پیاده‌راه میدان امام (ره)، 10 سانتیمتر سنگ، لایه زیرین بتون مسلح است و تمام تأسیسات به‌روز می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه به غیر از آب، برق و گاز، چهار لاین برق‌کشی داریم، ادامه داد: آبیاری قطره‌ای، فیبر نوری، لاین صوت در چند مسیر در این پیاده‌راه خواهیم داشت؛ پیاده‌راهی با استاندارهای بالا اجرا می‌شود و مسیر بسیار عالی خواهیم داشت.

مدیر منطقه یک شهرداری همدان تأکید کرد: به جرأت می‌گویم هیچ کجای ایران چنین پیاده‌راهی نداریم که یک سمت آن آرامگاه بوعلی نماد همدان وجود دارد، پس از آن به بوعلی یکی از خیابان‌های تجاری همدان و سپس میدان امام(ره) به عنوان میدان مرکزی و تاریخی شهر می‌رسیم.

وی با بیان اینکه پس از میدان امام (ره) خیابان اکباتان که بازار همدان از آن منشعب می‌شود را داریم، یادآور شد: شاید سال‌هاست که بازار همدان در خیابان اکباتان آن رونق اصلی را ندارد و امیدواریم با اجرای طرح پیاده‌راه سازی رونق به این بازار برگردد.

فتحیان‌نسب رسیدن به تپه هگمتانه در اجرای طرح پیاده‌راه‌سازی را برشمرد و خاطرنشان کرد: تپه هگمتانه دارای پتانسیل بالا به عنوان قدیمی‌ترین پایتخت است؛ با توجه به اینکه بزرگترین صنعت استان گردشگری است، این مسیر گردشگری می‌تواند همدان را یکی از شهرهای پررونق‌ گردشگری کند.

وی در ادامه با بیان اینکه جداره سازی میدان امام(ره) و خیابان اکباتان طراحی شده است، گفت: هر یک از کسبه درخواست جداره داشته باشند، جداره‌سازی طبق درخواست انجام می‌شود.

مدیر منطقه یک شهرداری همدان پیاده‌راه‌سازی میدان امام (ره) و خیابان اکباتان را مهمترین پروژه سال جاری دانست و اظهار کرد: پروژه پل شهید سردار همدانی در حال اجراست، پارکینگ طبقاتی، ایجاد پارک‌های مختلف، آسفالت و کارهای خدماتی در سطح شهر از دیگر پروژه‌ها در سال جاری است.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه