آخرین اخبار

16. مرداد 1396 - 19:38   |   کد مطلب: 23190
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: خبرنگاران و اصحاب رسانه در انتشار اخبار خود از اعمال نظر شخصی خودداری کنند.

به گزارش بهارانه، به نقل از ایرنا آیت الله غیاث الدین طه محمدی روز یکشنبه به مناسبت هفته خبرنگار در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه استان همدان افزود: دین مبین اسلام تاکید دارد که خبرنگار باید عادل باشد و تا مساله ای قطعی نباشد آن روایت را نقل نکند.
وی اضافه کرد: خبرنگاران باید بدون اظهار نظر شخصی و بدون غرض ورزی نسبت به کسی عمل کنند چراکه اگر خبرنگار نظر خود را در خبر اعمال کند اجر کارش از بین می رود.
وی ادامه داد: اگر خبرنگار و راوی خبر عادل نباشد و بی تقوایی کند آن خبر و روایت حجت نیست.
امام جمعه همدان با اشاره به آمار کمی و کیفی خبرنگاران استان همدان گفت: هر اندازه خبر رسان مطلوب باشد خبرهای ضروری و اورژانسی به موقع و با دقت به دست مردم می رسد.
آیت الله طه محمدی با اشاره به این ضرب المثل که 'علاج واقعه را باید قبل از وقوع کرد' تاکید کرد: اگر اخبار به موقع به دست مردم نرسد ارزش خود را از دست می دهد و در مواقع بحرانی کنترل از دست مسئولان و مردم خارج می شود.
وی با اشاره به داستان دهقان فداکار که با اطلاع رسانی به موقع جان هزاران نفر را نجات داد گفت: خبرنگار با یک خبر به موقع جان، مال و آبرو هزاران نفر را می تواند نجات پیدا دهد.
وی تاکید کرد: رساندن خبر به موقع به مردم فارغ از توجه به مادیات اجر بالایی برای خبرنگار دارد.
امام جمعه همدان گفت: ارزش کار خبرنگاران بسیار بالا است و کسانی هستند که به دلیل فقر فرهنگی جایگاه و ارزش شغل خبرنگاری را درک نکرده اند.
آیت الله طه محمدی اضافه کرد: هر کار پر فضیلت، مهم و دارای ارزشی دارای خطرات زیادی است و کار شما خبرنگاران که در چارچوب دین عمل کرده و از خطر قرمزها عبور نمی کنید یک عبادت است.
امام جمعه همدان خبر رسانی این عالم را جزو واجبات دانست و گفت: خبرنگاران در کنار خبر های مربوط به این دنیا یک سلسله اخبار بیرون از مرز این دنیا را برای هدایت و بیداری مردم منتشر کنند که این از قیمت و ارزش زیادی دارد.
آیت الله محمدی تاکید کرد: خبرنگاران در گفتار و نوشتن باید دقیق باشند چراکه با کم و زیاد شدن یک نقطه ممکن است فاجعه ای را به بار آورند.
رئیس خانه مطبوعات استان همدان نیز گفت: خبرنگاران این استان در آستانه فرا رسیدن روز خبرنگار برای تجدید بیعت با مقام شامخ ولایت با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان دیدار کردند.
محمد رضا عارف افزود: خبرنگاران در طول سال با زحمات طاقت فرسا در خصوص انتقال اخبار و رویدادها تلاش می کنند.
وی ادامه داد: شهدای عرصه رسانه نیز در سال های خون، خطر و آتش زحمات بسیاری را برای انعکاس اخبار استان کشیدند و تصاویر و عکس ها از آن دوران حاصل دسترنج کسانی است که با خون خود حقانیت و صداقت کار خود را امضا کردند.
به گفته عضو خانه مطبوعات استان همدان 111 رسانه دارای مجوز، 27 پایگاه خبری ، 27 رسانه الکترونیکی، 17 خبرگزاری و 35 دفتر رسانه های سراسری در استان همدان فعال است.
فاطمه حبیبی گفت: اعضای کل خانه مطبوعات بر اساس آخرین اطلاعات و آمار 659 نفر است که از این تعداد 387 نفر خبرنگار هستند که از بین این تعداد خبرنگار 184 نفر مرد و 194 نفر زن هستند.
وی ادامه داد: همدان از اولین استانی هایی است که هفته خبرنگار در آن برگزار می شود و امسال برای سومین سال متولی هفته خبرنگار از 12 مرداد تا 17 مرداد ماه برگزار خواهد شد.
12تا 17 مرداد ماه در استان همدان به نام هفته خبرنگار نامگذاری شده است.
17 مرداد سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی به نام روز خبرنگار نامگذاری شده است.
2087/1181
خبرنگار: زهرا پیرنیا** انتشاردهنده: الهام تدین
انتهای پیام /

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه