آخرین اخبار

24. مرداد 1396 - 15:18   |   کد مطلب: 23307
عضو شورای اسلامی شهر همدان گفت: پروژه کلنگ زنی پیاده‌راه میدان امام خمینی(ره) و خیابان اکباتان، یک اقدام دقیقه نودی نبوده و می‌توان آن را از فاخرترین اقدامات دوره چهارم شورای اسلامی دانست.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، علی رحیمی فر ظهر امروز در جلسه مشترک کمیسیون‌های فرهنگی، اجتماعی، معماری و شهرسازی با موضوع گزارش روند کلی اجرای پیاده‌راه‌سازی، اظهار داشت: در مدت زمان کوتاه پروژه پیاده‌راه‌سازی بوعلی را به اتمام رسیده و در حال حاضر نیز کلنگ‌زنی فاز دوم این پروژه عملی شده است.

عضو شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه باید بپذیریم با پیوستن تپه هگمتانه و مسجد جامع به آرامگاه بوعلی بخش قابل توجهی از هویت میراث فرهنگی به ظهور نشسته است، گفت: انتقاد برخی افراد از این پروژه بدون اطلاع کارشناسی و منطق علمی بوده است.

وی با تاکید بر اینکه یکی از اصلی‌ترین محورهای محیط زیستی که شاخصه‌های زیبایی شهری هم به حساب می‌آیند پیاده‌راه‌سازی است، عنوان کرد: اجرایی شدن این طرح‌ها موجبات رفاه و نشاط شهروندان را فراهم می‌کند ولی اگر این انتقادات ادامه‌دار باشند، این چنین پروژه‌های ضروری در حد یک طرح باقی می‌مانند.

رحیمی فر با اشاره به اینکه پروژه‌ای که با گذشت 12 سال از تصویبش در اسناد بالادستی، هنوز زیر ساخت‌هایش فراهم نشده، بعد از این هم نمی‌شود، تصدیح کرد: سال 82 طرحی تصویب شده است که اگر عزم شورای چهارم در کار نبود، هنوز هم به بهره‌برداری نرسیده بود.

عضو شورای اسلامی شهر همدان با تاکید بر اینکه بودجه‌ای که در سال 96 در شهرداری پیش‌بینی شده، به معنی این است که در سال 95 روی آن فکر شده، افزود: این پروژه در دقایق نود فعالیت دوره چهارم کلنگ‌زنی نشده است بلکه دیر شروع شده است و باید تا پایان دوره شورای چهارم به بهره‌برداری می‌رسید.

وی با بیان اینکه از طرفی میل و اشتیاق مردم را به استفاده از خودروهای شخصی کم می‌کنیم و از طرفی با ساخت پارکینگ آنان را به استفاده از وسایل نقلیه شخصی سوق می‌دهیم، گفت: اعضای دوره  چهارم این پروژه را اجرایی کرده‌اند و اعضای دوره پنجم نیز باید با تمام نیرو از آن حمایت و پشتیبانی کنند.

رحیمی فر پروژه پیاده‌راه‌سازی را از فاخر ترین پروژه‌ها و اقدامات دوره چهارم دانست و عنوان کرد: باید بیشتر از قبل به بهره‌برداری از پروژه پیاده‌راه‌سازی میدان امام خمینی(ره) و خیابان اکباتان کمک کرد تا هرچه سریع‌تر مردم بتوانند از آن استفاده کنند.

دیگر عضو شورای اسلامی شهر همدان نیز در ادامه این جلسه نگاه و توجه ویژه به مسائل اقتصادی و امنیتی را در اجرایی کردن این پروژه ضروری دانست و اظهار داشت: برای پیاده‌راه‌ها چهار کاربرد را در نظر می‌گیرند که از میان این چهار مورد بجز بخش عمرانی باقی بخش‌ها کمتر مورد اهمیت قرار گرفته‌اند.

محمد علی پرزاد با تاکید بر اینکه پیاده‌راه بوعلی پیشرفت عمرانی خوبی داشته و مورد تحسین نیز قرار گرفته، گفت: با گذشت 6ماه از افتتاح آن در زمینه کارکرد فرهنگی و اجتماعی ضعیف ظاهر شده است و همچنین کارکرد اقتصادی اصلا در آن لحاظ نشده است.

وی با اشاره به اینکه اگر از پیاده‌راه خوب بهره‌برداری نشود، خام‌فروشی اتفاق میوفتد، عنوان کرد: افرادی که در پیاده‌راه‌سازی دخیل هستند اگر سری به کشورهایی که از قبل پیاده‌راه‌سازی کرده بودند می‌زدند، نگاه جامع‌تری به این موضوع پیدا می‌کردند.

عضو شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه الان در هوای گرم 40 درجه همدان، آب‌خوری در پیاده‌راه دیده نمی‌شود، از ضعف این سازمان به شمار می‌رود، افزود: اگرچه با وجود مساجد در خیابان اکباتان بخشی از مسائل فرهنگی و مذهبی تامین می‌شود ولی دلیلی بر عدم ضرورت وجود سرویس‌های بهداشتی نمی‌شود.

پرزاد با تاکید بر اینکه احتمال وجود نارضایتی‌ها در خیابان اکباتان از پیاده‌راه بوعلی بیشتر است، تصریح کرد: وجود عمده فروشان در این خیابان ممکن است سبب ایجاد نارصایتی‌هایی شود که نباید جذب گردشگر را به ناراحتی هم استانی‌هایمان ترجیح دهیم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه