آخرین اخبار

2. شهريور 1396 - 13:07   |   کد مطلب: 23446
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در نظر گرفتن زیرساخت حوزه پزشکی استان همدان مورد توجه بوده است، یادآور شد: در برنامه‌ریزی‌های انجام شده همدان جایگاه منطقه‌ای در حوزه پزشکی دارد و قدم‌های بسیار موثری در این زمینه برداشته شده که امید می‌رود زمینه کاری خوبی برای پزشکان فراهم شود.

به گزارش بهارانه، به نقل از شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار مهر، حمیدرضا حاجی‌بابایی شامگاه چهارشنبه در مراسم روز پزشک و داروساز در همدان اظهار داشت: همدان سابقه طولانی دارد و به این دلیل به عنوان پایتخت تاریخ تمدن ایران اسلامی مطرح شده و پس از ماه‌ها اقدام پژوهشی، به این عنوان نامگذاری شد.

وی با اشاره به سخن زیبای بوعلی سینا مبنی بر اینکه «عرض زندگی مهم است و نه طول آن» افزود: بوعلی حکیم هزاره‌هاست و همدان از عنوان پایتخت تاریخ تمدن برخوردار است که هر دو شایسته یکدیگر هستند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در نظر گرفتن زیرساخت حوزه پزشکی استان همدان مورد توجه بوده است، یادآور شد: در برنامه‌ریزی‌های انجام شده همدان جایگاه منطقه‌ای در حوزه پزشکی دارد و قدم‌های بسیار موثری در این زمینه برداشته شده که امید می‌رود زمینه کاری خوبی برای پزشکان فراهم شود.

وی توضیحاتی در خصوص روند ساخت و ساز مرکز آموزشی درمانی اکباتان ارائه کرد و گفت: سال گذشته ۲۷ میلیارد تومان برای این موضوع هزینه شد و طبق برآوردها این بیمارستان تا سال آینده به عنوان مرکزی شاخص در غرب کشور آماده می‌شود.

پزشکان برای قطب شدن همدان در همه ابعاد پزشکی و بهداشتی تلاش کنند

حاجی بابایی ابراز امیدواری کرد: دانشگاه علوم پزشکی همدان طی دو سه سال آینده به عنوان دانشگاه مطرح‌تری در کشور شناخته شود و پزشکان برای قطب شدن همدان در همه ابعاد پزشکی و بهداشتی تلاش کنند.

وی در خصوص وضع بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور گفت: در برنامه ششم از جمله چالش‌های اساسی موضوع آموزش پزشکی به ویژه از نظر ساختار و نوع نگاهی مورد نیاز به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در طرح تحول نظام سلامت جلساتی با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونان وی در مورد معایب، محاسن و چالش‌های آن برگزار شد گفت: در دولت دوازدهم باید طرح سلامت با نگاه آسیب‌شناسانه مد نظر باشد.

وی مشکل بهداشت و درمان و آموزش را دو موضوع مهم و مطرح در کشورهای مختلف عنوان کرد و افزود: این دو موضوع جزو حقوق مسلم مردم جامعه است و امید می‌رود در دولت دوازدهم شاهد رفع آسیب‌های موجود در این دو حوزه باشیم.

حاجی‌بابایی از پزشکان به عنوان یکی از اقشاری خدوم و دلسوز یاد کرد و از طرف مردم بزرگ استان همدان به آنان روز پزشک را تبریک گفت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز از زحمات جامعه پزشکی به خصوص پزشکانی که حتی در زمان برگزاری مراسم روز پزشک نیز مشغول فعالیت در مراکز تشخیصی و درمانی هستند، قدردانی کرد و با اشاره به پخش مستقیم مراسم ادای احترام به شیخ الرئیس بوعلی سینا از شبکه سراسری قرائت سوگندنامه پزشکی در جوار آرامگاه بوعلی سینا را باارزش دانست و گفت: این اقدام به احترام مقام والای فردی چون بوعلی سینا است که جهان به این بزرگوار می بالد انجام شد.

سیدحبیب الله موسوی بهار با بیان اینکه هم اکنون ایام شروع فعالیت دولت دوازدهم است، گفت: بعد از آن برگزاری انتخابات ریاست جمهوری جامعه پزشکی شاهد برگزاری انتخابات نظام پزشکی بود و امید می‌رود گشایش‌های دولت یازدهم در دولت دوازهم نیز تداوم داشته باشد.

موفقیت‌های دولت یازدهم مرهون زحمات جامعه پزشکی و مجموعه درمان است

موسوی‌بهار افزود: موفقیت‌های دولت یازدهم مرهون زحمات جامعه پزشکی و مجموعه درمان است به طوری که با وجود مشکلات متعدد اقدامات خوبی برای مردم انجام شد و مردم خدمات خوبی دریافت کردند.

وی گفت: افزایش امید  به زندگی و بهبود شاخص‌ها نشاندهنده اتفاقات خوب انجام شده در حوزه درمان بعد از انقلاب اسلامی است و نباید از یاد برد که برای انجام فعالیت‌های مناسب به اختصاص اعتبارات لازم نیاز است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان از فعالیت بیست و پنج ساله دکتر ابوالفضل عظیم در سازمان نظام پزشکی همدان قدردانی کرد و برای منتخبان نظام پزشکی آرزوی موفقیت کرد.

رئیس اسبق سازمان نظام پزشکی همدان نیز افزود: هم‌اکنون بعد از گذشت سالها از فعالیت نظام پزشکی همدان اقدامات خوبی انجام شده و مبلغی جمع‌آوری شده که امید می‌رود ساختمانی مستقل برای نظام پزشکی همدان تهیه شود

محمدعظیم با تبریک به منتخبان دور جدید نظام پزشکی همدان ابراز امیدواری کرد: این سازمان بهتر از گذشته اداره شود.

عظیم با یادآوری خاطره‌ای از دوران طبابت خود در سالیان گذشته، از پزشکان درخواست کرد که سخن بیمارانی که ناتوان از پرداخت ویزیت هستند بپذیرند.

انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه