آخرین اخبار

14. شهريور 1396 - 14:16   |   کد مطلب: 23626
گروه فعالیت‌های قرآنی: رئیس ستاد اقامه نماز استان همدان از انتشار فراخوان جشنواره نماز و فضای مجازی در استان خبر داد.

به گزارش بهارانه، حجت‌الاسلام و‌المسلمین سید مرتضی حسنی حلم، رئیس ستاد اقامه نماز استان همدان در گفت‌و‌گو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از همدان، اظهار کرد: این مجموعه در راستای اشاعه، ترویج و تبلیغ فرهنگ نورانی نماز و تشویق و ترغیب هنرمندان به خلق آثار فاخر، جشنواره نماز و فضای مجازی را برگزار می‌كند.
وی افزود: دبیرخانه جشنواره در شش بخش فیلم کوتاه، گرافیک، عکاسی، کلیپ، تولیدات شبکه‌های اجتماعی و وبلاگ نویسی آماده دریافت آثار هنرمندان از سراسر استان همدان است گفتنی است ارسال یك حلقه CD حاوی عكس و بیوگرافی صاحب اثر امری الزامی است.
حجت‌الاسلام حسنی حلم اضافه کرد: شركت كنندگان بخش فیلم کوتاه باید آثار خود را در قالب DVD به همراه فرم شركت در جشنواره ارسال نمایند، همچنین ارسال دو قطعه عكس صحنه و پشت صحنه با حضور کارگردان فیلم الزامی است.
رئیس ستاد اقامه نماز استان با بیان اینکه حداكثر زمان فیلم کوتاه ۵ دقیقه است گفت: آثار ارسالی با فرمت‌های AVI - MPEG۲- MPEG۴- MOV مورد تایید است و جوایز در این بخش نیز صرفا به یك كارگردان تعلق خواهد گرفت.
وی ادامه داد: علاقمندان به بخش عکاسی نیز می‌توانند آثار خود را در قالب DVD با فرمت‌های tif -jpg با حجم حداقل MB۲ و حداكثر با اندازه ۷۰ * ۵۰ و رزولیشن ۳۰۰ به همراه فرم شركت در جشنواره ارسال نمایند.
حجت‌الاسلام حسنی حلم با اشاره به اینکه حداكثر زمان آثار تصویری در بخش کلیپ ۶ دقیقه است یادآور شد: ارسال آثار در قالب كلیپ، فتوكلی ، موشن گرافیك آلبوم‌های تصویری، موسیقی تصویر و نماهنگ در قالب DVD با فرمت‌های AVI - MPEG۲- MPEG۴- MOV به همراه فرم شركت در جشنواره و آثار تولیدی از سال ۱۳۹۲ قابل پذیرش است.
این مقام مسئول گفت: آثار کلیپ باید در قطع‌های full HD- HD- DV ارسال شود، ارائه عكس از پشت صحنه و بیوگرافی صاحب اثر کلیپ الزامی است، توجه به مولفه‌های بومی-مذهبی استان همدان، جوانان و نوجوانان نیز در ارزیابی آثار موثر است.

وی بیان کرد: آثار گرافیكی نیز در قالب پوستر، تصویرسازی، اینفوگرافیك و .. با فرمت‌های tif -jpg با حجم حداقل MB ۲ و رزولیشن ۳۰۰ در ابعاد اختیاری ترجیحا با رویكرد انتشار در فضای مجازی ارسال شود پرینت اصلی آثار ارائه شده نیز جهت داوری و قضاوت ارائه شود.
حجت‌الاسلام حسنی حلم با تأکید بر اینکه محدودیتی در تعداد ارسال آثار بخش، تولیدات شبکه‌های اجتماعی وجود ندارد اظهار کرد: شركت كنندگان می‌توانند در رشته‌های پادكست، گیف، استیكر و ... آثار خود را ارسال نمایند، خلاقیت و نوآوری، توجه به جوانان ومولفه‌های بومی استان همدان در این بخش از اهمت بالایی برخوردار است ساختار غیر كلیشه‌ای و ارائه نگاه نو در امر ترویج فرهنگ اقامه نماز نیز در ارزیابی هیئت داوران موثر است.
رئیس ستاد اقامه نماز استان افزود: هنرمندانی که علاقمند به شرکت در بخش وبلاگ نویسی هستند می‌توانند آثار تصویری خود را صرفا به زبان فارسی و با توجه به مولفه‌های استانی با حجم حداقل MB ۱ ارسال کنند گفتنی است طراحی گرافیك خلاقانه، كاربری و نوآورانه Plugins & Module - Template در ارزیابی هیئت داوران موثر است.
وی با بیان اینکه مهلت ارسال آثار ۳۰ آبان ماه است اضافه کرد: این جشنواره آذر ماه سال جاری در سالن شهدای استانداری برگزار خواهد شد و به سه نفر برگزیده در هر بخش لوح افتخار، تندیس جشنواره و هزینه کامل (نفرات اول) و کمک هزینه (نفرات دوم و سوم)سفر به عتبات عالیات اهدا می‌شود.
حجت السلام حسنی حلم عنوان کرد: علاقمندان می‌توانند آثار خود را به آدرس دبیرخانه جشنواره، همدان، خیابان تختی، پشت مسجد میرزا تقی ستاد اقامه نماز استان همدان است ارسال نمایند، تلفن: ۳۲۵۱۷۸۶۶ نمابر ۰۸۱۳۲۵۱۵۵۷۵ صندوق پستی: ۳۱۶۵ این مرکز است.
انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه