آخرین اخبار

14. شهريور 1396 - 14:39   |   کد مطلب: 23628
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با بیان اینکه طرح سلامت اجتماعی در همدان در حال اجراست، گفت: در صورت تأیید گستره اجرا را بیشتر خواهیم کرد.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، حجت‌الاسلام علی دشتکی پیش از ظهر امروز در کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان همدان، با بیان اینکه در فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی مراکز، بخش‌ها و دستگاه‌های متعددی داریم، اظهار کرد: یکی از آسیب‌های حوزه و دستگاه‌ها عدم انسجام بر اساس پژوهش‌ها بود که شورای فرهنگی محلات را پیشنهاد دادیم.

وی اجرای شورای فرهنگی محلات به صورت پایلوت را مطرح کرد و گفت: شورای فرهنگی محلات در شهرستان‌ها و پایگاه‌ها با محوریت مسجد و برنامه‌ها اجرا شد؛ امسال در سال سوم اجرا بحث سخت‌افزاری این برنامه دنبال شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان در ادامه بیان کرد: در بحث آسیب‌های اجتماعی محور آسیب‌های اجتماعی قرار گرفت و با توجه به تأکیدات در سطح استانی و ملی طرح سلامت اجتماعی را دنبال کردیم.

وی با اشاره به راحت بودن اجرای طرح سلامت اجتماعی با توجه به ایجاد ظرفیت‌ها در گذشته، افزود: این طرح در دو بخش عمومی و تخصصی طراحی شد که در مرحله اول پیش‌بینی اجرای آن را داشتیم و در صورت تأیید گستره اجرا را بیشتر خواهیم کرد.

دشتکی با بیان اینکه طرح سلامت اجتماعی در بخش تخصصی با محوریت مسجد، محله، مدرسه و خانه مطرح است، تصریح کرد: این چهار محور در سیاست‌های ابلاغی در حوزه اجتماعی و فرهنگی است؛ مدیریت طرح نیز به عهده مدیر مسجد محله است.

وی استخوان‌بندی اصلی طرح سلامت اجتماعی را ظرفیت‌های مردمی محله که عمدتاً جوانان هستند دانست و ادامه داد: در این بخش ساختاری طرح 6 کارگروه دیده شده که کارهای تخصصی فرهنگی اجتماعی انجام می‌دهند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان خاطرنشان کرد: کارگروه ثبت اطلاعات و آمار اولین کارگروه در طرح سلامت اجتماعی است و کارگروه‌های آموزش و تربیت، مشاور خانواده، خیرین، ورزش و تفریحات سالم، رسانه و تهیه محتوا دیگر کارگروه‌ها هستند؛ کارکردهای اجتماعی مساجد را پویا می‌کند.

مسوول امور پشتیبانی موسسه شهید محراب آیت‌الله مدنی با اشاره به سی‌و‌ششمین سالگرد شهید آیت‌الله مدنی، اظهار کرد: امسال دعوت از آیت‌الله حائری شیرازی را به عنوان سخنران طی دو شب در مسجد مهدیه پیش‌بینی کرده بودیم که به علت کسالت ایشان این برنامه به پنج‌شنبه و جمعه منتقل شد و هنوز سخنران این مراسم مشخص نیست.

اصغر زواری به دیگر اقدامات به مناسبت سالگرد شهید آیت‌الله مدنی اشاره کرد و گفت: کتاب داستان ویژه جوانان و نوجوانان به منظور معرفی شخصیت این شهید بزرگوار توسط سید مهدی موسویان گردآوری شده است.

وی با اشاره به برگزاری چند مراسم در سطح شهر با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی، بیان کرد: حدود 20 مسجد در شب سالگرد شهید آیت‌الله مدنی مراسم دارند و مراسم عمومی نیز با تقدیر از چند یار قدیمی این شهید برگزار خواهد شد.

مسوول امور پشتیبانی موسسه شهید محراب آیت‌الله مدنی برگزاری مراسم ادای احترام به شهید آیت‌الله مدنی را برشمرد و افزود: امیدواریم با حمایت معنوی دستگاه‌ها مراسم خوبی داشته باشیم.

وی در ادامه با اشاره به تهیه ویژه نامه در 12 صفحه و 3هزار تیراژ به مناسبت سالگرد شهادت آیت الله مدنی، تصریح کرد: این ویژه‌نامه به غیر از ویژه نامه اداره کل ارشاد است.

زواری با بیان اینکه برنامه امسال متفاوت از برنامه‌های گذشته است، ادامه داد: امسال همکاران و آشنایان شهید آیت‌الله مدنی به منظور خاطره‌گویی شناسایی شدند که حدود 80 نفر هستند و این مراسم عصر روز یکشنبه برگزار خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه چهار شهرک همدان نیز به منظور نصب بنر به مناسبت سالگرد شهید آیت‌الله مدنی اعلام آمادگی کرده است، اظهار کرد: 20 مسجد در سطح شهر به این مناسبت مراسم دارند و 10 مسجد نیز در شهرستان‌ها مراسم خواهند داشت.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه