آخرین اخبار

14. شهريور 1396 - 14:58   |   کد مطلب: 23631
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همدان اظهار کرد: با مطالعات انجام شده تا پایان سال جاری مانیزان به عنوان روستای هدف گردشگری معرفی می شود.

به گزارش بهارانه، حسن ظفری، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همدان به خبرنگار شبستان گفت: 20 روستا در کشور طی سال 94 به عنوان روستاهای هدف گردشگری شناخته شدند که روستای اشتران با این عنوان در استان معرفی شده است.

 

وی افزود: با مطالعات و بررسی های انجام شده امسال روستای مانیزان به عنوان روستای هدف گردشگری در مرکز معرفی و تاپایان سال جاری به تائید می رسد.

 

وی در خصوص اجرای طرح هادی روستایی نیز تصریح کرد: از مجموع 925 روستای بالای 20 خانوار عملیات بهسازی فاز یک  669 روستا در استان اجرایی شده است.

 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همدان ابراز داشت: بهسازی 387 روستا به اتمام رسیده و 269 روستای نیمه کاره در دستور بنیاد قرار دارد و تاکنون 13 روستا تبدیل به شهر شده است.

 

ظفری با بیان اینکه باید بافت‌های سنتی با ارزش را در روستاها حفظ کنیم، خاطرنشان کرد: سطح کیفی ساخت و ساز در واحدهای مسکن روستایی استان افزایش یافته است.

 

وی افزود: فراهم کردن زیرساخت‌های مورد نیاز در روستاها می‌تواند نقش مهمی در ماندگاری روستاییان داشته باشد بنابراین همه دستگاه‌های متولی در این خصوص ورود جدی داشته باشند.

 

وی تصریح کرد: تامین آب آشامیدنی سالم، برق، گاز، زیرساخت‌های اینترنتی، ایجاد راه دسترسی، احداث مراکز آموزشی و درمانی از مواردی است که می‌تواند به ماندگاری روستاییان کمک شایان توجهی کند.

 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همدان ابراز کرد: در سال 95-94 با سهمیه بندی قیر اعتباری استان همدان 215 روستا بیش از 141 کیلومتر از معابر روستایی آسفالت شده است.

 

 

پایان پیام/15

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه