آخرین اخبار

14. شهريور 1396 - 20:25   |   کد مطلب: 23635
عضو فراکسیون ایثارگران مجلس گفت: ستاد مشترک باید علمدار اجرای قانون کسر خدمت سربازی فرزندان ایثارگر باشد.

به گزارش بهارانه، امیر خجسته در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در واکنش به مخالفت ستاد مشترک با اجرای قانون خرید و کسر خدمت سربازی فرزندان ایثارگر، گفت: موضوع خرید و کسر خدمت سربازی فرزندان ایثارگر از مطالبات جدی جامعه ایثارگران است، به همین دلیل در جریان بررسی و تصویب برنامه ششم توسعه و بودجه سال 96 تلاش شد تا حق ایثارگران ادا شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ستاد مشترک با موضوع مذکور باید منطقی برخورد کرده و قانون را اجرا کنند، ستاد مشترک باید حامی ایثارگران باشد و از مخالفت با خرید و کسر خدمت سربازی فرزندان ایثارگر پرهیز کند.

وی افزود: ایثارگران برای کشور و تحقق امنیت جامعه از جان خود گذشتند بنابراین ستاد مشترک که خود در جبهه‌های جنگ حضور داشت نباید با اجرای قوانین مصوب خرید و کسر خدمت سربازی فرزندان ایثارگر مجلس مخالفت کند.

خجسته با تاکید بر اجرای قوانین مصوب مذکور، گفت: استدلال‌هایی مبنی بر تعداد بسیار مشمولان ایثارگر و خالی شدن پادگان‌ها از سرباز از سوی مسئولان ستاد مشترک مطرح شده که هیچ کدام برای نمایندگان قابل پذیرش نیست، زیرا در جریان بررسی و تصویب برنامه ششم توسعه همه جوانب دیده شده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت نامناسب معیشت و استخدام ایثارگران، گفت: خرید و کسر خدمت سربازی فرزندان ایثارگر یک امتیاز برای ایثارگران است تا بتوان از آنها در شرایط نامناسب حمایت کرد، متاسفانه بنیاد شهید و امور ایثارگران خدمت مفیدی به این گروه از افراد ارایه نمی‌دهد لذا ستاد مشترک همراهی لازم را داشته باشد.

وی یادآور شد: مسئولان ستاد مشترک و ستاد کل نیروهای مسلح به همراه نمایندگانی از تمام ارگان‌های مرتبط دیگر در جلسات بررسی مواد مربوط به خرید و کسر خدمت سربازی فرزندان ایثارگر برنامه ششم توسعه حضور داشتند و هیچ گونه مخالفتی نکردند، لذا مخالفت کنونی ستاد مشترک بسیار تعجب برانگیز است.

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تعداد فرزندان ایثارگر به حداقل رسیده بنابراین مشمولان این قانون هم محدود هستند، بنابراین از مسئولان ستاد مشترک انتظار می رود قانون را اجرا و به قانون تمکین کنند زیرا ستاد مشترک باید علمدار موضوع خرید و کسر خدمت سربازی فرزندان ایثارگر باشد./

پایان پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه