آخرین اخبار

16. شهريور 1396 - 10:12   |   کد مطلب: 23657
رئيس کميسيون فرهنگي اجتماعي شوراي شهر همدان خبر داد
پيگيري ایجاد «پارک کتاب» در همدان
رئيس کميسيون فرهنگي اجتماعي شوراي اسلامي شهر همدان از پيگيري براي ایجاد «پارک کتاب» خبر داد.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، رضوان سلماسی عصر امروز در نشست مشترک مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با اعضای کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه به عنوان یک ایرانی دغدغه گسترش کتاب و کتابخوانی را در کشور دارم و حال همدان نیز جای خود را دارد، اظهار کرد: به عنوان شهروند و نه اعضای شورای شهر به مسائل کتابخانه حساسیت خاصی نشان می‌دهم.

وی با بیان اینکه خوشبختانه اخیراً توجه به مسائل فرهنگی بهتر از قبل شده است، گفت: متاسفانه طی سال‌های گذشته، به خاطر مشکلات از مسائل فرهنگی غافل بودیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان با اشاره به اینکه مطالعه باعث آگاهی افراد خواهد شد، افزود: نصب تابلوها در بسیاری از موارد که اطلاعات شهری را برای شهروندان و توریست‌ها معرفی‌کند، لازم است.

*پیگیر محوطه‌سازی اطراف کتابخانه‌ها هستیم

وی با اشاره به اینکه محوطه‌سازی اطراف کتابخانه‌ها را پیگیری خواهیم کرد، گفت: پاکسازی فضای اطراف کتابخانه‌ها را در کمیسیون شورای شهر مطرح و پیگیری خواهیم کرد.

سلماسی با بیان اینکه معافیت پرداخت عوارضی از سوی کتابخانه پیگیری خواهد شد، افزود: نصب المان و نماد کتاب و کتابخوانی بسیار مهم است و باید به این موضوع پرداخت.

وی در خصوص اهمیت ایجاد پارک کتاب گفت: قبلا در مورد این موضوع صحبت شده و از جمله مواردی که می‌توان پیگیری کرد، اختصاص پارکی برای کتاب است که ظرفیت آن را داشته باشد.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان خطاب عوامل اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان بیان کرد: اگر پارکی مطالعه شده و قابلیت انجام کار وجود دارد به ما معرفی کنید.

*انتقال بخش نابینایان و کم‌بینایان به فضای فرهنگسرا

وی با اشاره به موضوع انتقال بخش نابینایان و کم‌بینایان به فضای دیگری، افزود: باید دید کدام فرهنگسرا می‌تواند قابلیت این اقدام را داشته باشد؛ با معاونت فرهنگی شهرداری در این خصوص مذاکره  خواهیم کرد تا فضای مناسبی اختصاص یابد.

سلماسی با اشاره به اهمیت گسترش کتابخانه و قرائت‌خانه در سطح شهر، گفت: برای ایجاد کتابخانه سیار شهری باید بررسی شود که کدام اتوبوس غیر فعال است تا این امکان را فراهم کرد.

*اهمیت معرفی همدان به عنوان پایتخت کتاب و کتابخوانی

وی با اشاره به اهمیت معرفی همدان به عنوان پایتخت کتاب و کتابخوانی، افزود: در این رابطه اداره کتابخانه طرحی را معرفی کند تا در کمیسیون فرهنگی و صحن شورا بررسی شود که چقدر می‌توان در این زمینه ورود کرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان با تاکید به اینکه همدان به «همدانا» معروف است و اگر می خواهیم همه دانا باشیم باید ارتقای فرهنگ کتابخوانی را مورد توجه قرار دهیم، افزود: سعی خواهیم کرد در جلسات کتابخانه‌ها بیشتر حضور داشته باشیم و اعضای کتابخانه‌ها را نیز در شورا دعوت کنیم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه