آخرین اخبار

24. شهريور 1396 - 20:14   |   کد مطلب: 23786
دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بوعلی در واكنش به كشتار مسلمانان ميانمار
صدور بيانيه كافي نيست، اقدام عملي كنيد/ سكوت، استكبار را گستاخ‌تر مي‌كند
دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بوعلی سینا گفت: دولت و مجلس با همکاری دولت‌های اسلامی در مقابل كشتار مسلمانان میانمار مداخله جدی كنند.

به گزارش بهارانه، رضا مرادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی فارس در همدان، با اشاره به فجایع میانمار و کشتار مسلمانان مظلوم این منطقه، اظهار کرد: جنبش دانشجویی با تکیه بر مبانی و آموزه‌های دین مبین اسلام  این جنایات را به شدت محکوم می‌کند.

وی با بیان اینکه از مسؤولان امر می‌خواهیم مداخله جدی در این اتفاقات داشته باشند، افزود: بیانیه دفاتر جامعه اسلامی دانشجویان که طی آن از مقامات اجرایی کشور درخواست مداخله در این موضوع شد و تجمع چند روز پیش در مقابل دفتر سازمان ملل مؤید این بحث است که جنبش دانشجویی وظیفه خود را شناخته و این مسؤولان هستند که باید به وظایف صریح خود عمل کنند.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بوعلی سینا این کشتار را برنامه طراحی شده توسط دستگاه استکبار و در رأس آن ایالات متحده آمریکا دانست و تاکید کرد: این اقدامات وحشیانه برای سنجش میزان حساسیت و چگونگی واکنش کشورهای اسلامی در قبال ظلم است.

وی با تأکید بر اینکه مسلمانان در هر نقطه از جهان اسلام باید در مقابل این ظلم آشکار ایستادگی کنند، تصریح کرد: دولت، مجلس، قوه قضاییه و تمام دستگاه‌های مرتبط، با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص فجایع میانمار باید با اقداماتی مناسب و با همکاری دولت‌های اسلامی در مقابل ظلم و ستم‌هایی که به مردم مظلوم میانمار می‌شود، واکنشی قاطع نشان دهند.

مرادی ادامه داد: بار دیگر باید به همگان اثبات شود که جمهوری اسلامی در برابر ظلم و جور در هر زمان و مکان می‌ایستد و از اصول انقلابی خود کوتاه نمی‌آید.

وی با اشاره به اینکه عملکرد دولت‌های اسلامی در قبال این فجایع در حد بیانیه و محکومیت زبانی خلاصه شده است، عنوان کرد: بعضی کشورها اقداماتی از قبیل پذیرش مردم میانمار و... انجام داده‌اند که حقیقتا کافی نیست.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بوعلی سینا ادامه داد: با توجه به مشکلات موجود در جهان اسلام از قبیل جنگ‌های داخلی و اختلافات بعضی کشورها و فضاسازی‌های رسانه‌ای غرب علیه اسلام، کم‌کاری در مورد اتفاقات میانمار و عدم اقدامات مثمر ثمر از جانب دولت‌های اسلامی به گستاخی استکبار جهانی کمک خواهد کرد.

وی گفت: با سکوت دولت‌های اسلامی، استکبار گستاخ‌تر خواهد شد و اقدامات بعدی دستگاه استکبار علیه اسلام با شدت و حدّت بیشتری همراه خواهد بود.

مرادی در پایان خاطرنشان کرد: اگر کشورهای اسلامی در این راستا اقدامات صحیحی از خود نشان دهند، همین موضوع می‌تواند فتح بابی برای حل مشکلات جهان اسلام نیز باشد.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه