آخرین اخبار

26. شهريور 1396 - 17:12   |   کد مطلب: 23819
حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: از طرح بازنشستگی پیش از موعد بانوان که در هیات دولت مطرح شده است در مجلس حمایت می کنیم.

به گزارش بهارانه، به نقل از راهنمای سفر من به نقل از حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس،‌ حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: از طرح بازنشستگی پیش از موعد بانوان که در هیات دولت مطرح شده است در مجلس حمایت می کنیم.

وی با اشاره به مصوبه بازنشستگی زنان با ۲۰سال سابقه کار در قانون برنامه ششم، افزود: این قانون در برنامه ششم توسعه کشور پیشنهاد و پیگیری شد.

حاجی بابایی همچنین تصریح کرد: در همان زمان هم توضیح داده شد:۹۵۰هزار خانم در ادارات در حال فعالیت هستند که ۵۱۰هزار از این افراد در آموزش و پرورش هستند و ۲۷۰ هزار از این افراد سابقه کمتر از ۲۰ سال دارند که شامل این قانون نمی‌شوند و با توجه به اینکه اجرای این طرح تبصره‌های خاصی دارد و حقوق افراد دو سوم خواهد شد بنابراین می‌توان برآورد کرد که شمار این افراد به بیش از ۱۰ هزار نفر نمی‌رسد.

وی بی توجهی به ایجاد تسهیلات قانونی برای بازنشستگی بانوان با حداقل ۲۰ سال سابقه خدمت را ظلم مضاعفی در حق آنها برشمرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: با توجه به لزوم ایجاد یک میلیون وپانصد فرصت شغلی در برنامه ششم توسعه،تصویب این طرح می تواند زمینه ساز جذب و بکارگیری نیروی جوان در دستگاهها و موسسات دولتی و غیردولتی باشد.

حاجی‌بابایی با اشاره به لزوم تکریم بازنشستگان، عنوان کرد: بازنشستگی فصل نوینی از زندگی افرادی که بهترین سالهای عمر خودرا در کمال صداقت وعشق در حوزه های مختلف در سنگر خدمت به مردم سپری کرده اند و در تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تلاش کرده اند.

وی به ماده ۳۰ قانون برنامه ششم توسعه کشور در خصوص همسان سازی حقوق بازنشستگان اشاره کرد و افزود: این قانون از اول فروردین ۱۳۹۶ باید اجرایی شود و به تدریج بازنشستگان کشوری ولشکری در شرایط مناسب حقوقی در کشور قرار گیرند.

حاجی بابایی در خاتمه عنوان کرد: لزوم برقراری بیمه های حمایتی مناسب برای بازنشستگان با توجه به افزایش جمعیت سالمندان کشور و لزوم توجه به بهزیستی آنها را یادآوری نمود و آن را از ضروریات زندگی آنها برشمرد.

انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه