آخرین اخبار

28. شهريور 1396 - 15:24   |   کد مطلب: 23847
دبیر شورای هیئات مذهبی شهرستان بهار گفت: ماه محرم فرصتی ارزنده برای تبیین ارزش های والای اسلامی و واقعه کربلاست و بهره گیری از مستندات تاریخی به همراه اشعار و مضمون های محتوا می تواند در غنای هر چه بیشتر محافل عاشورایی مثمر ثمر باشد.

به گزارش بهارانه، سعید فریدی وثوق دبیرشورای هیئات مذهبی شهرستان بهار در گفتگوی ویژه با خبرنگار نشاط شهر عنوان نمود: ماه محرم فرصتی ارزنده برای تبیین ارزش های والای اسلامی و واقعه کربلاست و بهره گیری از مستندات تاریخی به همراه اشعار و مضمون های محتوا می تواند در غنای هر چه بیشتر محافل عاشورایی مثمر ثمر باشد.

وی با اشاره به شور حسینی ملت ایران ابراز داشت: تلاش بر آن است تا شور حسینی همراه با شعور حسینی نهفته در ملت ایران به قیام امام حسین(ع) ارتقا یابد تا ملت ایران در برابر دشمنان واکسینه شود چرا که به گفته امام راحل(ره) هر آنچه داریم از محرم و صفر است.

فریدی وثوق در ادامه با اعلام اینکه باید دسته جات حسینی عزاداری های فاخری برگزار کنند، تاکید کرد: باید در مراسم ها از عناوین غیرمستند و همچنین برخی ابزار آلات غیر متعارف استفاده نشود و سعی کنیم به روشی صحیح به عزاداری بپردازیم. البته هیئات مذهبی این شهرستان الحمدلله همواره در برپایی باشکوه محافل مذهبی پیش قدم بوده و امسال نیز به تبع آن شاهد حضور پررنگ مردم و هیئات در برنامه ها خواهیم بود.

وی افزود : مسئولین هیئات علاقمند می توانند جهت ثبت نام در انتخابات شورای هیئات مذهبی از 27شهریورماه لغایت 10 مهرماه ضمن رجوع به اداره تبلیغات اسلامی نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه
پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر