آخرین اخبار

28. شهريور 1396 - 17:30   |   کد مطلب: 23852
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان خبرداد:
شناسایی ۵۳ هزار بیکار در استان همدان/نرخ بیکاری کاهش یافت
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان با بیان اینکه جمعیت بیکار استان همدان ۵۳ هزار نفر است، گفت: همدان سومین استان در کاهش نرخ بیکاری است.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرنگار مهر، سید احمد توصیفیان ظهر سه شنبه در جلسه قرارگاه اقتصاد مقاومتی استان همدان با بیان اینکه یک میلیون و ۴۴۵ هزار و ۷۲۲ نفر از جمعیت استان همدان بالای ۱۰ سال سن دارند، اظهار داشت: جمعیت بیکار استان همدان ۵۳ هزار نفر است و همدان سومین استان در کاهش نرخ بیکاری است.

وی با بیان اینکه ۲۸ درصد از شاغلان در بخش صنعت، ۲۷ درصد در بخش کشاورزی و ۴۵ درصد در بخش خدمات کار می کنند، یادآور شد: ۳۳۱ بنگاه بزرگ، متوسط و خرد در استان همدان فعالیت می کنند و بنگاه های بزرگ ۱۴ هزار اشتغال ایجاد کرده است.

توصیفیان همچنین عنوان کرد: ۴۳۷ هزار نفر در بنگاه های خرد مشغول به فعالیت هستند و ۵۲ هزار نفر نیز در دستگاه ها شاغل هستند.

وی ادامه داد: همدان رتبه چهارم سالخوردگی و رتبه ۲۳ جوانی کشور را دارد.

توصیفیان با بیان اینکه برنامه ای در کل کشور برای اشتغال تعریف شده است، گفت: ۹۷۰ هزار اشتغال در رسته های اقتصادی، مداخلات سیاستی و کسب و کار حمایتی پیش بینی شده است.

وی اضافه کرد: تقسیم کار در استان همدان برای اشتغالزایی ایجاد ۱۹ هزار و ۹۸۰ شغل به تفکیک دستگاه ها و شهرستان ها است که  از این میزان برای هفت هزار و ۵۶۰ نفر اشتغال ایجاد شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان با بیان اینکه ۴۰ درصد از اشتغال مورد نیاز ایجاد شده است، یادآور شد: ۱۸۱ بنگاه در استان برای اجرای طرح کارورزی ثبت نام کرده و یک هزار و ۸۱۷ نفر کارورز در بنگاه ها مشغول فعالیت شدند.

توصیفیان با بیان اینکه ۱۰ رسته مزیت دار استان شناسایی شده است، اظهار داشت: بخش زیادی از این رسته ها به گردشگری اختصاص دارد.

وی ادامه داد: ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات برای مشاغل خانگی و ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات خوداشتغالی در استان همدان تخصیص یافته است.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه