آخرین اخبار

28. شهريور 1396 - 17:34   |   کد مطلب: 23853
معاون عمرانی استاندار همدان:
قطار همدان- تهران به زودی راه‌اندازی می‌شود
معاون عمرانی استاندار همدان با بیان اینکه با اختصاص اعتبارات، راه‌آهن همدان راه‌اندازی شد، گفت: تا چند روز آینده قطار همدان- تهران هم راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، محمودرضا عراقی ظهر امروز در ستاد اقتصاد مقاومتی استان همدان  با بیان اینکه به تاسی از دولت تدبیر و امید در استان‌ها اولین شاخص عملکرد‌ها تعدد خرد جمعی و جلوگیری از تصمیمات هیجانی و عوام‌فریبی بود، اظهار کرد: برای درازمدت بیشتر فکر شده و منافع کوتاه‌مدت مد نظر نیست.

وی با بیان اینکه باید تکیه به نفت را کاهش دهیم، ادامه داد: با کاهش اتکا به نفت اعتبارات عمرانی به حداقل رسید و پروژه نیمه‌تمام زیادی روی دست دولت مانده بود.

معاون عمرانی استاندار همدان با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی یک یا چند پروژه نیست بلکه یک رویکرد است، بیان کرد: باید تمام فعالیت‌ها را به سمت بهره‌وری بیشتر، توجه به درون و صادرات سوق داد.

وی با اشاره به اینکه برای تعیین اولویت‌ها در رویکرد‌های مسوولان استان این موضوع مد نظر بوده که در وهله نخست در چه جهتی باید حرکت کرد و چشم‌انداز کجاست؟ افزود: باید به مزیت‌های نسبی استان توجه می‌شد، در نتیجه محور توسعه استان گردشگری، صنایع دستی و صادرات عنوان شد.

عراقی با بیان اینکه تمام دستگاه‌های استان موظف شدند برای پروژه‌های عمرانی درون‌شهری و برون‌شهری پیوست گردشگری تعریف کنند، ادامه داد: این موضوع در کارگروه گردشگری استان همدان اتفاق افتاد.

وی با اشاره به اینکه برای تبلیغات مزیت‌های تبلیغاتی استان کمیته تبلیغات شکل گرفت، ادامه داد: حضور همدان در برنامه «دورهمی» و «خندوانه» یکی از اقدامات شاخص بود.

معاون عمرانی استاندار همدان در ادامه یادآور شد: دستگاه‌های اجرایی حاضر در جلسه، بالای 110 تا 115 درصد پروژه‌های اولویت‌دار را سال گذشته به بخش خصوصی واگذار کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه یکی از مزیت‌های نسبی ایجاد پنل‌های خورشیدی برای ایجاد انرژی‌های پاک بود، ادامه داد: به دنبال توسعه ریلی استان هستیم چراکه همدان در کریدور شرق و غرب قرار دارد.

عراقی با بیان اینکه با اختصاص اعتبارات راه‌آهن همدان راه‌اندازی شد، ادامه داد: سفر به مشهد با قطار راه‌اندازی شده و تا چند روز آینده قطار همدان- تهران هم راه‌اندازی می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه استان همدان با مشکل کمبود آب مواجه است، افزود: 92 درصد آب استان در بخش کشاورزی استفاده می‌شود.

معاون عمرانی استاندار همدان با بیان اینکه استان همدان رشد خوبی در زمینه کشت گلخانه‌ای داشته است، بیان کرد: در تولید گلخانه‌ای راندمان محصولات بالا و مصرف آب کم است.

وی با بیان اینکه هر سال 12 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان همدان زیر پوشش آبیاری تحت فشار قرار می‌گیرد، ادامه داد: در بخش کشاورزی باید به سیستم آبیاری نوین‌تری برسیم.

عراقی با اشاره به اینکه برای استفاده بهینه 2 هزار حلقه چاه بسته شد، افزود: بازچرخوانی آب یک از کار‌های انجام شده در راستای اقتصاد مقاومتی است.

وی با بیان اینکه در رابطه با اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری کار‌های زیربنایی در کارگروه گردشگری انجام شده است، بیان کرد: پنج اقامتگاه بومگردی به بهره‌برداری رسیده و هفت اقامتگاه امسال به بهره برداری خواهد رسید.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه