آخرین اخبار

29. شهريور 1396 - 4:05   |   کد مطلب: 23858
رئیس کمیته امداد منطقه یک همدان گفت: 418 مددجوی زیر پوشش کمیته امداد منطقه یک همدان از خدمات اردویی این نهاد در قالب طرح شوق زیارت بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش بهارانه، جعفر بهرامی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان اظهار کرد: یکی از محوری‌ترین برنامه‌های کمیته امداد در راستای رشد و تقویت ایمان و اعتقاد خانوارهای زیرپوشش تدوین و اجرای سلسله برنامه‌های فرهنگی و خاص مددجویان است.

وی با بیان اینکه این برنامه‌های فرهنگی برای همه اقشار و گروه‌های مختلف سنی اعم از خردسال، نوجوان و جوانان، میانسال و بزرگسال پیش ‌بینی شده است، افزود: رویکرد کمیته امداد از اجرای این برنامه‌ها، مصون‌سازی خانوارهای زیرپوشش در برابر تهاجم فرهنگی، تحکیم باورها و ارزش‌های دینی و انقلابی، ترویج سبک زندگی اسلامی و صیانت از نهاد خانواده است.

رئیس کمیته امداد منطقه یک همدان یکی از شاخص‌ترین برنامه‌های فرهنگی کمیته امداد را  اعزام افراد و خانوارهای زیر پوشش به اردوهای زیارتی در قالب طرح "شوق زیارت" عنوان کرد و افزود: در 6 ماهه نخست امسال با کمک خیران، 120 نفر از مددجویان با اولویت زیارت اولی ها، ایتام و زنان سرپرست خانوار به مشهد مقدس اعزام شده اند.

وی بیان کرد: برای برگزاری این اردوها 18 میلیون تومان هزینه شده است که این هزینه از محل منابع کمیته امداد و کمک خیران تامین شده است.

بهرامی با بیان اینکه در سال گذشته 400 نفر از مددجویان به اردوهای زیارتی اعزام شده‌اند، اضافه کرد: 298 نفر از مددجویان زیارت اولی تا پایان سال به اردوهای زیارتی اعزام خواهند شد.

وی طرح " شوق زیارت" را یکی از طرح های مهم فرهنگی و تاثیرگذار این نهاد عنوان کرد و گفت: در قالب این طرح، نیازمندانی که تاکنون به اماکن زیارتی مشرف نشدند در طول سال شناسایی و ساماندهی می‌شوند تا با کمک خیران امکان سفر آنها به عتبات عالیات، مشهد مقدس و سایر اماکن زیارتی فراهم شود.

رئیس کمیته امداد منطقه یک همدان از خیران و نیکوکاران درخواست کرد برای اعزام نیازمندانی که تاکنون به اماکن زیارتی مشرف نشدند، کمیته امداد را یاری رسانند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه