آخرین اخبار

29. شهريور 1396 - 4:11   |   کد مطلب: 23860
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: خانه ملت در حال نظارت بر کار دولت برای برگشت بدهی‌هایش به سازمان تأمین اجتماعی است.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، سهیلا جلودارزاده عصر امروز در همایش تقدیر از بازنشستگان در مجتمع فرهنگی شهید آوینی همدان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مرضیه دباغ اظهار کرد: این بانو در کسوت فرماندهی سپاه و نماینده مردم همدان در مجلس دنیا را درنوردید و در پیروزی انقلاب اسلامی نقش مؤثری ایفا کرد.

وی با بیان اینکه امروز زنان کارگر با صبر و مقاومت خود راه این زنان بزرگ را در تاریخ میهن ادامه می‌دهند، افزود: سازمان تأمین اجتماعی بزرگ‌ترین سازمان اقتصادی کشور است که نباید به آن نگاه چپ داشت، چراکه این سازمان بزرگ‌ترین چرخش مالی را در بین دیگر سازمان‌ها داراست و یک‌سوم از حقوق کارگران وارد صندوق این سازمان می‌شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به تصویب مصوبه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی خاطرنشان کرد: امسال در تصویب برنامه پنج‌ساله در کمیسیون اجتماعی و بودجه مجلس، همه نمایندگان مجلس دولت را مکلف کردند در طول دو سال همه طلب‌های سازمان تأمین اجتماعی را پرداخت کنند و حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی همسان‌سازی و تعادل‌بخشی شود.

وی با بیان اینکه بر اساس اصل 21 قانون اساسی تبعیض‌ در جامعه بازنشستگان ناروا و برخلاف قانون است، تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی در حال نظارت بر کار دولت برای برگشت بدهی‌هایش به سازمان تأمین اجتماعی است و بنا دارد از اقشار کثیر جامعه که نیازمند خدمات‌دهی هستند، حمایت کند.

جلودارزاده در خصوص بیمارستان‌های سازمان تأمین اجتماعی بیان کرد: برخی بیمارستان‌های ما از ابتدای ورود تا انتهای طول دوره درمان هیچ‌گونه پرداختی ندارند اما وزارت بهداشت از گذشته به بیمارستان‌های این سازمان نظر داشته و نمونه‌هایی همچون بیمارستان‌های میلاد تهران، بیمارستان ملایر و کاشان را در تصرف خود درآورده است در حالی که صاحب اصلی این بیمارستان‌ها جامعه کارگری کشور بوده و خدمات این بیمارستان‌ها حق جامعه کارگری است.

وی با اظهار امیدواری از اینکه همواره رئیس جمهور از قانون کار و سازمان تأمین اجتماعی حمایت کند، اضافه کرد: در حال حاضر به دنبال سرویس‌دهی‌های جدید در این سازمان هستیم و امروزه خرسندیم از اینکه هتلینگ بیمارستان‌های تأمین اجتماعی بسیار خوب به کار گرفته شده‌اند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه در حال تلاش برای تأمین مسکن بازنشستگان و کارگران تأمین اجتماعی هستیم، ادامه داد: امیدواریم دستگاه‌های دیگر دخالتی در کار سازمان تأمین اجتماعی نداشته باشند و در هیأت مدیره این سازمان همواره نماینده بازنشستگان حضور و نظارت کافی در کار سازمان داشته باشد.

وی در پایان با بیان اینکه امیدواریم همه بازنشستگان در طول زندگی خود علاوه بر احقاق حق شاد باشند، افزود: امیدوارم ما مسؤولان نیز بیشتر مسؤول باشیم و درک درستی از وظیفه خود در هر سمت داشته باشیم.

انتهای پیام

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه
پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر