آخرین اخبار

30. شهريور 1396 - 8:56   |   کد مطلب: 23877
مدیر تاکسیرانی همدان از بکارگیری 500 دستگاه تاکسی از خطوط پرتراکم شهری به عنوان سرویس مدارس خبر داد.

به گزارش بهارانه، مهران حاجیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به ارائه خدمات در حوزه سرویس مدارس، اظهار کرد: برخی از خطوط تاکسی همدان پرتراکم بود و گاهی در این مسیرها دو لاین و سه لاین توقف تاکسی وجود داشت.

وی با بیان اینکه از ظرفیت تاکسی‌های این خطوط در سرویس مدارس استفاده کرده‌ایم، گفت: امسال 400 تا 500 دستگاه تاکسی از خطوط پرتراکم که با حذف آنها در پیک مسافر هم آسیبی به حوزه حمل و نقل نمی‌رسد، در سرویس مدارس استفاده خواهند شد.

مدیر تاکسیرانی همدان با بیان اینکه در این زمینه ظرفیت خوبی ایجاد خواهد شد، افزود: این موضوع به درصدی از تراکم خطوط کمک خواهد کرد.

وی با اشاره به اعتراض‌های صورت گرفته توسط والدین دانش‌آموزان نسبت به نرخ سرویس مدارس،گفت: امسال این مشکل با تعیین نرخ برای تاکسی‌های سرویس مدارس نسبت به مسیرها حل خواهد شد.

حاجیان با بیان اینکه نرخ سرویس مدارس در مسیر صفر تا سه کیلومتر 70 هزار تومان، 3 تا 7 کیلومتر 85 هزار تومان و هفت کیلومتر به بالا 95 هزار تومان تعیین شده است، افزود: ورود افراد دارای صلاحیت در این عرصه مد نظر سازمان تاکسیرانی است.

وی افزود: کسانی که برچسب مدرسه را تحویل نمی‌گیرند مورد تایید ما نیستند، البته رانندگان سرویس مدارس در کلاس آموزشی شرکت کرده و غربالگری می‌شوند.

مدیر تاکسیرانی همدان با بیان اینکه رانندگان باید از لحاظ اجتماعی، اخلاقی و امنیتی مورد تایید ما قرار گیرند، گفت: رانندگان فاقد صلاحیت گاهی دو یا سه سرویس را در طول روز می‌گیرند و همین امر باعث می‌شود خدمات‌رسانی با تاخیر صورت گیرد.

وی با بیان اینکه داشتن کپسول اطفاء حریق، جعبه کمک‌های اولیه و تأییدیه معاینه فنی خودرو توسط رانندگان خودروهای سرویس مدارس لازم است، افزود: خودروهای دوگانه سوز حتما باید تاییدیه تست هیدواستاتیک را دارا باشند.

حاجیان با اشاره به دغدغه رانندگان سرویس‌های مدارس نسبت به هزینه بالای تست هیدو‌استاتیک، افزود: با همکاری سازمان ترافیک شهرداری و مرکز فنی پارس تنها مرکز فنی مجاز تست هیدواستاتیک غرب کشور تخفیف بسیار خوبی برای رانندگان در نظر گرفته شده است.

وی افزود: قبلا این مبلغ هزینه بالایی داشت و گاهی به 100 هزار تومان می‌رسید اما اکنون 75 درصد تخفیف در نظر گرفته شده که امیدواریم مشکلات به حداقل برسد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه