آخرین اخبار

30. شهريور 1396 - 14:28   |   کد مطلب: 23885
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان:
روزانه ۴۰ دستگاه وسیله نقلیه در شهر همدان شماره می‌شود
رئیس کمیسیون خدمات شهری، حمل و نقل و ترافیک و محیط زیست شورای شهر همدان گفت: روزانه ۴۰ دستگاه وسیله نقلیه در شهر همدان شماره و روانه خیابان های همدان می‌شود.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرنگار مهر، کامران گردان ظهر چهارشنبه در کمیسیون خدمات شهری، حمل و نقل و ترافیک و محیط زیست شورای شهر همدان که با موضوع بررسی راهکارهای ارتقای فرهنگی برگزار شد، افزود: سازمان های مختلفی در حوزه آموزش ترافیکی دخالت دارند و اقدامات در این زمینه باید هماهنگ و یکسان‌ شود.

گردان با بیان اینکه سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری، راهنمایی و رانندگی، آموزش و پرورش، ارشاد و برخی دیگر از مجموعه ها در امر آموزش ترافیک فعال هستند، گفت: آموزش فرهنگ ترافیک به شهروندان از سال های گذشته در برنامه شورا و شهرداری همدان بوده و امسال ادامه می یابد.

وی با اشاره به اینکه تصادفات جاده‌ای و درون شهری سومین عامل مرگ و میر در کشور است، گفت: اقدامات راهنمایی و رانندگی همدان در کاهش تصادف موثر بوده اما باید تصادفات را به طریقی مهار و حتی ریشه کن کرد.

اعمال مقررات در شهر، مهندسی ترافیک و فرهنگ‌سازی

رئیس کمیسیون خدمات شهری، حمل و نقل و ترافیک و محیط زیست شورای شهر همدان اعمال مقررات در شهر، مهندسی ترافیک و فرهنگ‌سازی را سه اصل مهم در امور ترافیکی برشمرد و افزود: رعایت این اصول روان شدن ترافیک و جلوگیری از تصادفات را رقم می زند.

گردان با بیان اینکه روزانه ۴۰ دستگاه وسیله نقلیه در شهر همدان شماره می‌شود، اضافه کرد: با وجود افزایش این تعداد به جز ساعات اوج ترافیک در برخی مناطق، ترافیک در شهر همدان روان است.

گردان با تأکید بر اینکه در اجرای مقررات و مهندسی ترافیک هماهنگی با راهنمایی و رانندگی وجود دارد اما در امور آموزش ترافیک موازی‌کاری دیده می شود، گفت: شروع آموزش از سنین پایین باید مدنظر باشد.

گردان با بیان اینکه تغییر فرهنگ راحت نیست و نهادینه کردن آموزش نیاز به تلاش های پیگیر دارد، خواستار توجه به آموزش فرهنگ ترافیک به منظور پیشرفت در کارها شد و گفت: باید آموزش در بحث ترافیک را یکسان‌سازی کرد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه برای نهادینه کردن فرهنگ ترافیک باید موارد قابل انجام و تأثیرگذار احصا شود، گفت: باید برای فرهنگ سازی ترافیکی برنامه ریزی منسجم داشت.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان نیز بابیان اینکه راهنمایی و رانندگی طبق سال‌های گذشته در زمینه سرویس مدارس برنامه مدونی دارد، گفت: تاپایان مهرماه  سرویس مدارس همدان از نظر ظرفیت و معاینه فنی در معابر و مدارس کنترل می‌شود.

نصب برچسب سرویس مدارس به طور جدی پیگیری می‌شود

نعمت الله زنگنه با بیان اینکه در برخورد با سرویس‌های متخلف اغماضی صورت نمی گیرد، گفت: بررسی نصب برچسب سرویس مدارس به طور جدی پیگیری می‌شود و پس از پایان مهرماه به خودروهای فاقد مجوز برای سرویس مدارس اجازه تردد داده نخواهد شد.

زنگنه با بیان اینکه امسال تلفات سوانح رانندگی درون شهری کمتر و تصادفات برون‌شهری بیشتر شده است، گفت: نقاط حادثه‌خیز شهر همدان باید مشخص و علائم ترافیکی جایگذاری شود.

وی با بیان اینکه باید به حوزه اجتماعی و فرهنگی ترافیک نیز توجه داشت، به اجرای طرح مقابله با تخلف موتورسیکلت‌سواران اشاره کرد و گفت: کلاه ایمنی تنها وسیله ایمنی موتورسواران است که باید استفاده مداوم از ان فرهنگ سازی شود.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز گفت: مالکان خودروهای گران‌قیمت در همدان به علائم راهنمایی توجه نمی‌کنند که رفع این مشکل نیاز به فرهنگ‌سازی است.

علی فتحی استفاده از یک گروه انیمیشن به منظور فرهنگ‌سازی ترافیکی را پیشنهاد داد و عنوان کرد: ارائه انیمیشن‌ها در فضای مجازی در آموزش مباحث ترافیکی اثرگذار است.

عضو شورای اسلامی شهر همدان نیز معلمان را فرهنگسازان جامعه دانست و بیان کرد: اداره راهنمایی و رانندگی باید نکات مهم در آموزش ترافیکی را تهیه کرده و به آموزش و پرورش ارائه کند تا این مباحث در طول سال توسط معلمان به دانش‌آموزان ارائه شود.

اکبر کاوسی امید با تأکید بر اینکه در بحث آموزش ترافیکی و فرهنگ‌سازی در این خصوص به برنامه بلندمدت نیاز است، افزود: با کار مقطعی نمی توان انتظار تحول داشت.

انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه