آخرین اخبار

30. شهريور 1396 - 14:33   |   کد مطلب: 23887
فرماندار همدان با بیان اینکه بانک‌های همدان برای ارائه تسهیلات در بخش ضمانت‌ها با رعایت قانون سخت‌گیری نکنند، گفت: تعهد شهرستان همدان برای اشتغالزایی امسال ۶ هزار شغل بوده که ماهانه ۳۰۰ شغل در این شهرستان ایجاد می‌شود.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، علی تعالی ظهر امروز در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان همدان اظهار داشت: خوشبختانه بانک‌های استان در بخش سرمایه‌گذاری، اشتغال و پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی بهترین همکاری را دارند.

تعالی بیان کرد: با تعیین رویکردهای دولت در حال افزایش گلخانه‌ها هستیم ضمن اینکه فعالیت در حوزه گل تزئینی می‌تواند برای کشور درآمدزایی داشته باشد و با توجه به تضمین صادرات این محصول، فعالیت در این حوزه بسیار مطلوب است.

وی تصریح کرد: گلخانه آقای زمانی مشکلاتی دارد که برای آن جلسات متعددی نیز برگزار شده و این پروژه بزرگ و بسیار پیشرفته‌ است ضمن اینکه تمام دستگاه‌های آن نیز از خارج وارد شده است اما با مشکلاتی مواجه شده که نیاز به حمایت‌ دارد.

فرماندار همدان عنوان کرد: نسبت به اتفاقی که برای این گلخانه افتاده گلایه داریم چراکه این گلخانه برندی برای همدان است.

تعالی با بیان اینکه بانک کشاورزی استان طی سه سال اخیر در تلاطم بوده گفت: بیشترین گرفتاری ما نیز از بابت همین بانک بود، گاهی دست‌اندازها در حوزه اشتغال باعث یأس می‌شود که امیدواریم با مدیریت جدید بانک کشاورزی مسئله پروژه آقای زمانی نیز برطرف شود.

وی تعالی از بانک‌ها خواست در زمینه ضمانت‌‌ واحدهای تولیدی اغماض کنند، گفت: روند دریافت مجوز و پرداخت تسهیلات نسبت به گذشته در استان خیلی بهتر شده که امیدوارم بانک‌ها کار در بخش ضمانت‌ها را در حدی که قانون اشاره کرده تسهیل کنند.

تعالی اظهار داشت: طبق آمار سازمان تأمین اجتماعی به طور متوسط در هر ماه 300 نفر به شاغلان شهرستان همدان اضافه می‌شود البته در حال حاضر مراجعات بسیاری از سوی والدین به فرمانداری به منظور رفع مشکل بیکاری فرزندان تحصیل‌کرده وجود دارد  که باید برای ایجاد اشتغال و رفع موانع آن تلاش کنیم.

فرماندار همدان بیان کرد: سهمیه تسهیلات استان در راستای ایجاد اشتغال 100 میلیارد تومان است که باید در شهرستان نیز از آن استفاده کرد چراکه سود 6 درصد ناچیز و بسیار عالی بوده و می‌توان با استفاده از آن تعدادی از جوانان را وارد اشتغال کرد.

وی بر لزوم ثبت اطلاعات در سامانه توسط دستگاه‌ها و بانک‌ها تأکید و بیان کرد: با این اقدام خروجی دستگاه‌ها مورد مشاهده است که امیدواریم مورد توجه قرار گیرد.

تعالی عنوان کرد: اگر در روند اجرای طرح کارورزی اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی مشکلی دارد به ما اطلاع دهند تا پیگیری شود.

فرماندار شهرستان همدان با اشاره به اینکه تعهد شهرستان همدان برای اشتغالزایی امسال 6 هزار شغل بوده است، افزود: طبیعی است کار کمی دیر انجام شود چراکه اعتبار دیر ابلاغ شده اما باید در یکی و دو ماه آینده آمار خوبی ارائه شود.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه