آخرین اخبار

30. شهريور 1396 - 16:52   |   کد مطلب: 23889
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران همدان :
مدیران همدان با ۳ هزار و ۲۹ خانواده شهید و ایثارگر دیدار کردند
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران همدان گفت: مدیران استان با ۳ هزار و ۲۹ خانواده شهید و ایثارگر دیدار کردند.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، ناصر عارف ظهر امروز در شورای مشورتی ایثارگران استان اظهار داشت: به عنوان بنیاد شهید هرکاری که توانستیم برای برطرف کردن مشکلات خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران انجام داده‌ایم مگر مواردی که رسیدگی به آن ممکن نبوده است.

وی درباره اجرای طرح سپاس در همدان گفت: این طرح به منظور برطرف کردن مشکلات ایثارگران در استان اجرا می‌شود و استاندار نیز با حضور در این طرح شخصا مشکلات این قشر از جامعه را پیگیری و برطرف می‌کنند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان با قدردانی از اقدامات استاندار همدان برای رفع مشکل بیکاری فرزندان شاهد و ایثارگر ابراز کرد: نیکبخت در جلسات مختلف تاکید دارند که مدیران استان حتما دیدارهایی را با ایثارگران داشته باشند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته 6 هزار و 59 دیدار با ایثارگران توسط مدیران استان انجام شده است اظهار داشت: در  6 ماهه نخست امسال نیز 3 هزار و 29 دیدار با خانواده معظم شهدا و ایثارگران انجام شده است.

 مشاور استاندار در امور ایثارگران نیز  با تشریح مشکلات ایثارگران و خانواده معظم شهدا در استان ابراز کرد: اگرچه برخی اقدامات در عرصه اشتغال، درمان، تسهیلات و غیره  انجام شده است اما مشکلاتی نیز وجود دارد که خانواده شهدا و ایثارگران با آن دست به گریبانند.

 وی با اظهارگلایه‌مندی از بی‌توجهی ادارات و برخی مسئولان در برطرف کردن مشکلات ایثارگران عنوان کرد: وقتی ایثارگران برای برطرف کردن مشکلات خود به نهادی مراجعه می‌کنند مشکل آنها بر طرف نشده و بعضا لاینحل می‌ماند.

توکلی با تشریح نگرانی جامعه ایثارگری استان از کاهش یافتن خدمات درمانی و بیمه‌ای عنوان کرد: هنگامی که بیمه ایران به عنوان بیمه‌ای دولتی خدماتی به ایثارگران ارائه می‌داد با مشکل روبه‌رو می‌شد و مطمئن باشید با ورود بیمه دی به عنوان یک نهاد خصوصی فعال در این عرصه نیز مشکلات بیشتر می‌شود.

مشاور استاندار همدان در امور ایثارگران تصریح کرد: در برخی مواقع اگر چه با وجود همکاری خوب برخی مدیران پیگیری لازم برای برطرف کردن مشکلات ایثارگران انجام می‌شود اما با ارسال پرونده به تهران بازهم کارها گره می‌خورد.

 انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه