آخرین اخبار

31. شهريور 1396 - 7:47   |   کد مطلب: 23895
رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان بهار گفت:
برای جلوگیری از ورود اجناس خارجی و قاچاق بازدیدهای دوره ای داریم
با نزدیک شدن به مهر ماه و داغ شدن بازار خرید و فروش لوازم التحریر همواره ورود کالاهای قاچاق و خارجی در این بازار موجب نگرانی می شود.

به گزارش بهارانه، در این باره گفتگویی با علی بیات رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان بهار داشتیم. وی در این خصوص گفت: گشت مشترکی به اتفاق اداره تعزیرات، اتاق اصناف و بسیج اصناف از فروشگاه های عرضه کننده لوازم التحریر و پوشاک داشته ایم که با توجه به تعداد کم اصناف در دو نوبت برگزار شد.

بیات ادامه داد: بهار و لالجین در یک نوبت بازدید شده و از شهرهای صالح آباد و مهاجران نیز در یک نوبت بازدید به عمل آمده است و در صورت مشاهده هرگونه اجناس خارجی و قاچاق با واحدهای عرضه کننده برخورد می شود.

بیات گفت: قبل از اجرای طرح به صورت مکتوب به اتحادیه مربوطه اعلام شده که به تمام واحدهای تحت پوشش خود ابلاغ کنند که از عرضه لوازم التحریر خارجی ممانعت کنند.

وی ادامه داد: هدف عمده این کار جلوگیری از عرضه کالای خارجی علی الخصوص قاچاق در طیف وسیع است و خوشبختانه در مورد بازار لوازم التحریر موردی از تخلف در شهرستان بهار رویت نشده است.

رئیس اداره صنعت ، معدن در مورد قاچاق پوشاک گفت: متاسفانه پوشاک خارجی و قاچاق در سطح وسیع در کشور توزیع شده و شهرستان بهار نیز از این حیث مستثنی نیست و ما هم بر مبنای دستوالعمل استان پیگیر هستیم و در صورت مشاهده کالا به اداره تملیک استان تحویل داده شده و پرونده واحد مربوطه به اداره تعزیرات ارسال می شود.

بیات ادامه داد: رویکرد ما در بازدیدهای صنفی فرهنگسازی است و ما فرصت دو روزه ای به اصناف فرصت می دهیم که نسبت به جمع آوری کالا اقدام ککند و در صورتی که پس از مهلت مقرر جمع آوری صورت نگیرد نسبت به جمع آوری کالای قاچاق اقدام می کنیم.

بیات بیشترین کالای خارجی و قاچاق در شهرستان را مربوط به اسباب بازی و لوازم تزئینی منازل دانست و با اشاره به وجود تولیدی های مختلف در شهرستان بهار گفت: در روستای زاغه انواع کیف تولید شده و به بازار عرضه می شود. در دستجرد بیش از 150 واحد تولیدی لباس وجود دارد که این پوشاک مستقیما به تهران عرضه شده و از آنجا به سراسر کشور توزیع می شود.

وی ادامه داد: در روستای لتگاه بیش از 120 واحد جوراب بافی وجود دارد که به صورت خوشه صنعتی فعالیت می کنند و محصولات خود را به تهران عرضه می کنند. اینها نمونه هایی از تولید داخلی و شهرستانی است که نشان دهنده توانایی ما در تولید است و مردم ما باید با حمایت از این تولیدات جلوی ورود کالاهای قاچاق و خارجی را بگیرند.

بیات در انتها گفت: ما در این اداره تمام تلاش خود را می کنیم که در شهرستان هیچ گونه کالای قاچاق عرضه نشود و در تمام بازدید های مشترک نیروی انتظامی، اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی همواره در کنار ما هستند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه