آخرین اخبار

31. شهريور 1396 - 7:49   |   کد مطلب: 23896
علی خوش‌لفظ راوی قصه «وقتی مهتاب گم شد»، هم‌او كه رهبري او را از بچه‌های باصفای همدان خواندند، این روزها در بستر بیماری است.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، این روزها شنیده می‌شود، حال علی خوش‌لفظ خوش نیست، راوی قصه «وقتی مهتاب گم شد»، همان که مقام معظم رهبری او را بچه باصفای همدان خواندند و راوی قصه را شهید زنده‌نام نهادند.

این روزها خبر حال ناخوش این رزمنده دوران دفاع مقدس که تیرهای دشمنان را بر جان خریده است، دست به دست می‌شود، سرباز شجاع و صبور ولایت اکنون برای ادامه درمان در آلمان تحت نظر پزشکان است.

راوی قصه «وقتی مهتاب گم شد» که از ناگفته‌های دفاع مقدس گفت و لذت وصف‌ناشدنی‌اش را برایمان توصیف کرد، این روزها دیگر خوش‌لفظی آن روزها را نمی‌کند و تنها به مرور روزهای تیر و تفنگ در سینه‌اش بسنده کرده است.

یادمان می‌آید وقتی علی خوش‌لفظ در دیدار با حضرت آقا اشک ریخت، از شوق دیدار با ولایت حرف زد نه از درد و رنج جا مانده بر جسمش، حتماً چشمانش از دیدار با رهبر به وجد آمده بود.

یادمان هست در روز تقریظ «کتاب وقتی مهتاب گم شد» از دلتنگی‌هایش برای آن روزها و دیدار با رهبری گفت، ماسک روی دهان و عصای زیر دستانش گواه  جانفشانی روزهای جوانی‌اش را داشت.

علی خوش لفظ جوان شلوغکار گذشته این روزها سکوت عجیبی کرده است، سکوتی که به بهای آزادی و استقلال کشور آن را بر جان خرید و این روزها در بستر بیماری است.

آری راوی قصه «وقتی مهتاب گم شد»، این روزها دیگر راوی نیست و چشم به دعای همگان برای بهبودی دارد.

در ادامه نگاهی بر نگارش تقریظ مقام معظم رهبری بر کتاب «وقتی مهتاب گم شد» داریم:

بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم

بچه‌های همدان؛ بچه‌های صفا و عشق و اخلاص؛ مردان بزرگ و بی‌ادعا؛ یاران حسین (علیه‌السّلام)؛ یاوران دین خدا .. و آنگاه مادران؛ مردآفرینان شجاع و صبور .. و آنگاه فضای معنویّت و معرفت؛ دل‌های روشن، همت‌ها و عزم‌های راسخ؛ بصیرت‌ها و دیدهای ماورائی .. اینها و بسی جویبارهای شیرین و خوشگوار دیگر از سرچشمه‌ این روایت صادقانه و نگارش استادانه، کام دل مشتاق را غرق لذت می‌کند و آتش شوق را در آن سرکش‌تر می‌سازد.

راوی، خود یک شهید زنده است. تن بشدت آزرده‌ او نتوانسته از سرزندگی و بیداری دل او بکاهد، و الحمدلله رب العالمین. نویسنده نیز خود از خیل همین دلدادگان و تجربه‌دیدگان است. بر او و بر همه‌ آنان گوارا باد فیض رضای الهی؛ ان‌شاء‌الله.

اما سردار سرافراز اسلام قاسم سلیمانی نیز در دلجویی‌های خود از سرباز ولایت علی خوش لفظ مطالبی نگاشته‌اند که خالی از لطف نیست.

بسمه‌تعالی

عزیز برادرم علی عزیز

همه شهدا و حقایق آن دوران را در چهره‌ تو دیدم یک‌بار همه خاطراتم را به رخم کشیدی. چه زیبا از کسانی حرف زده‌ای که صدها نفر از آن‌ها را همین گونه از دست دادم و هنوز هر ماه یکی از آن‌ها را تشییع می‌کنم و رویم نمی‌شود در تشییع آن‌ها شرکت کنم.

10 روز قبل بهترین آن‌ها را مراد و حیدر را از دست دادم، اما خودم نمی‌روم و نمی‌میرم، در حالی که در آرزوی وصل یکی از آن صدها شیر دیروز له‌له می‌زنم و به درد «چه کنم» دچار شده‌ام.

امروز این درد همه وجودم را فراگرفته و تو نمکدانی از نمک را به زخم‌هایم پاشاندی. تنهای تنهایم.

عکست را بر روی جلد بوسیدم ای شهید آماده رفتن و دوست ندیده‌ام که بهترین دوستت را در کنارم از دست دادی. امیدوارم سربلند و زنده باشی تا مردم ایران در زمین همانند دب اکبر در آسمان نشانی خدا را از تو بگیرند و به تماشایت بنشینند.

برادر جامانده‌ات

قاسم سلیمانی

حال باید گفت در آغازین روزهای هفته دفاع مقدس که باید جانباز سرافرازی چون شما در کنار همزمان خود راوی ان روزها برای جوانان امروزی می‌شدید، درد دنجور مانع از حضورتان شده است، که بر این اساس آرزوی بهبودی و سلامتی هرچه سریع شما را از خداوند منان خواستاریم.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه