آخرین اخبار

6. مهر 1396 - 11:04   |   کد مطلب: 23994
مشاور فرمانده کل سپاه گفت: برگزاری مراسم یادواره‌ها وزنده نگه‌داشتن فرهنگ ایثار و شهادت باعث تربیت جوانانی مؤمن و انقلابی مانند شهید سرافراز محسن حججی می‌شود.

به گزارش بهارانه، به نقل از پایگاه خبری گرو، سردار الله نور نورالهی در مراسم یادواره 102 شهید سرافراز شهر فیروزان و بخش خزل نهاوند، شهدا را چشم‌وچراغ ایران اسلامی ذکر کرد و گفت: آنچه توانسته است ایران اسلامی را در برابر تهدیدها دشمن همچنان مستحکم و سربلند کند وجود روحیه شهادت‌طلبی و شهامت و ایثارگری است که در بین آحاد ملت به‌ویژه نسل جوان وجود دارد.

وی اظهار داشت: یکی از راه‌های ماندگاری این حماسه قرن بیستم، ایجاد پیوند ناگسستنی بین نسل جوان و بازماندگان دفاع مقدس است که حماسه‌های بی‌نظیری را خلق کرده است.

مشاور فرمانده کل سپاه رویش شهید حججی‌ها را از دستاوردهای یادواره‌ها عنوان کرد و افزود: اگر امروز دشمن با به وجود آوردن داعش نتوانست به اهداف شوم خود برسد به دلیل روحیه استکبارستیزی است که در وجود تک‌تک آحاد این ملت وجود دارد و باید این روحیه در بین جوانان مؤمن و انقلابی ترویج شود.

وی بخش خزل و شهر فیروزان نهاوند را دارای پیشینه مستحکم و بافرهنگ عنوان کرد و گفت: تقدیم ۱۰۲ شهید سرافراز و صدها جانباز و ایثارگر و آزاده نشان‌دهنده ارادتمندی مردم این منطقه به انقلاب اسلامی است.

نورالهی دفاع مقدس را طلایی‌ترین برهه تاریخ ایران خواند و اظهار داشت: باید دفاع مقدس را به‌خوبی برای جوانان تشریح کنیم و رشادت‌های بی‌نظیر جوانان غیور این مرزوبوم را برای جوانان تبیین کنیم.

وی افزود: دفاع مقدس حاصل ایمان، اعتقاد و آموزه‌های مذهبی و مکتبی بود که رزمندگان دفاع مقدس با شجاعت و لبیک گفتن به‌فرمان حضرت امام خمینی (ره) در مقابل دشمن ایستادند و اجازه ندادند یک وجب از خاک کشور از ایران اسلامی جدا شود.

مشاور فرمانده کل سپاه شهدا را قله‌نشینانی توصیف کرد که خلعت شهادت به تن کرده‌اند و گفت: شهدا به‌مانند ستاره‌های درخشانی هستند که مسیر درست را به ما نشان می‌دهند تا دچار انحراف نشویم.

وی بیان داشت: ما سرنوشت جنگ را در میدان جنگ تعیین کردیم، نه در پشت تریبون؛ ما جان دادیم تا انقلاب جان داشته باشد، سر دادیم تا انقلابمان سر داشته باشد و خون دادیم تا خون در رگ‌های انقلاب جاری باشد.

وی بابیان اینکه دفاع مقدس یک آیینه بسیار گویا و شفافی از پایمردی، شجاعت و خرد ملت ایران است، گفت: همه این پیروزی‌ها محصول ایثار و فداکاری و شجاعت بود و از این به بعد نیز با همین عناصر خواهیم توانست نظام جمهوری اسلامی را با یاری خدا حفظ کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه