آخرین اخبار

13. مهر 1396 - 13:50   |   کد مطلب: 24092
فرمانده انتظامی استان همدان:
دستگیری 110 نفر متخلف فضای مجازی
فرمانده انتظامی استان همدان از دستگیری 110 نفر متخلف فضای مجازی در استان همدان خبر داد.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ سردار بخشعلی کامرانی صالح در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در حوزه پلیس فتا تاکنون 126 پرونده قضایی در این باره تشکیل شده است گفت: 110 نفرمتخلف فضای مجازی شناسایی ودستگیر شده اند.
وی به نقش وتاثیر گذاری اصحاب رسانه در امنیت جامعه اشاره کرد وافزود: علت عمده بروز مشکلات نبود آموزش، اطلاعات و آگاهی است که در این ارتباط رسانه ها مسئول هستند ونوع گفتار و انعکاس خبر از سوی رسانه ها برای برقرای نظم وامنیت جامعه بسیار مهم و موثراست.

وی ادامه داد: رسانه ها بابد در افزایش احساس امنیت در مردم با نیروی انتظامی تعامل خوبی داشته باشند ودر این زمینه خبرها باید بدرستی وشفافیت به مردم اطلاع رسانی شود.

کامران صالح خاطر نشان کرد یکی از مشکلاتی که امروزه در حوزه ها مختلف رخ میدهد عدم آموزش وآگاهی است.
فرمانده انتظامی استان به آسیب های مهم اجتماعی که دغدغه امروز جامعه شده است اشاره کرد و از شهروندان خواست پیش از بروز آسیب و مشکلی برای آنها در فضای مجازی ، موارد تخلف را به پلیس اطلاع رسانی کنند.

وی افزود: متاسفانه بیش از 80 درصد از مردم بعد از آسیب در شبکه های اجتماعی به پلیس فتا مراجعه می کنند.

دستگیری 700 قاچاقچی کالا در همدان

سردار کامران صالح اظهار داشت:در 6 ماهه امسال 700 نفر از فعالان در تهیه و توزیع کالای قاچاق در استان دستگیر شدند.

این مقام مسئول  بیان کرد: 92 باند کالای قاچاق کالا و ارز نیز در نیمه نخست امسال  منهدم شدند.

وی اضافه کرد: 22 فقره پرونده بالای یک میلیارد ریال مربوط به کالای قاچاق در مراجع قضایی این استان تشکیل شده و در حال بررسی است.
فرمانده انتظامی استان همدان ابراز کرد: ایست و بازرسی شهید زارعی گلوگاه مبارزه با قاچاقچیان کالا است و بیشتر کالاهای قاچاق که به مقصد سایر استانها در حال جابجایی بود در این گلوگاه توقیف شد.

سردار کامرانی صالح یاد آور شد: در این راستا انتظامی همدان علاوه بر اجرای 277 طرح پاکسازی موفق به کشف 3.5 تن مواد مخدر در 6 ماهه سال جاری شده است.

وی گفت: پلیس مبارزه با موادمخدر همدان در مدت زمان یاد شده 52 باند تهیه و توزیع موادمخدر را شناسایی و منهدم کرده است.

فرمانده انتظامی استان همدان ادامه داد: 2 هزار و 700 معتاد و مصرف کننده از سطح شهرها جمع آوری و به مراکز درمان ماده 15 و 16 و کمپ های ترک اعتیاد تحویل داده  شدند.

سردار کامرانی صالح گفت: بیش از 2 هزار قاچاقچی که در امر تهیه و توزیع مواد مخدر فعال بودند امسال دستگیر شدند.

وی بیان کرد: یکی از مهمترین مولفه ها برای گرفتار نشدن در دام متخلفان افزایش آگاهی و اطلاعات و توجه به اصل پیشگیری است.

وی به  آمار تلفات ناشی از سوانح جاده ای درون و برون شهری اشاره کرد وخاطر نشان کرد: در نیمه نخست امسال سوانح فوتی در استان همدان 16 درصد کاهش داشته است.

فرمانده انتظامی استان همدان در ادامه با ذکر اینکه 130 عنوان برنامه هفته ناجا اجرا می شود اضافه کرد:  برنامه های هفته ناجا با شعار پلیس برای امنیت ، امنیت برای همه برگزار می شود.

سردار کامرانی صالح برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی، دیدار با امام جمعه ، همایش با اصناف و معتمدان پلیس، برگزاری نشستی با 2 هزار پلیس افتخاری فعال در این استان، غبار روبی مزار شهدا، صبحگاه مشترک، برگزاری نمایشگاه عفاف و حجاب، برگزاری میزگرد علمی با حضور اساتید مطرح دانشگاه را از عمده برنامه های هفته ناجا برشمرد.

برنامه های هفته ناجا از 14 مهرماه آغاز شده و تا بیستم این ماه ادامه دارد.

انتهای پیام/ج

دستگیری متخلفین فضای مجازی

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه