آخرین اخبار

16. مهر 1396 - 18:43   |   کد مطلب: 24148
مدیر کل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش خبر داد
پرداخت 1500 میلیارد تومان تسهیلات کم‌بهره به فرهنگيان
مدیرکل تعاون وپشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از پرداخت يك‌هزار و 500 میلیارد تومان تسهیلات کم‌بهره با سود 12 درصد از 5 تا 20 میلیون تومان به فرهنگیان خبر داد.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری فارس از ملایر، گودرز کریمی‌فر عصر امروز در آیین افتتاح  طبقه سوم درمانگاه فرهنگیان ملایر با اشاره به اینکه آموزش و پرورش به عنوان زیربنایی‌ترین وزارتخانه در کشور است اظهار کرد: تعلیم و تربیت انسان‌های فرهیخته با هدف خدمت به جامعه مهمترین وظیفه این وزارتخانه است.

وی با اشاره به اینکه رفع مشکلات فرهنگیان از دغدغه‌های وزارت آموزش و پرورش است گفت: رفع مشکلات معیشت و مسکن و درمان از مهمترین اولویت‌های آموزش و پرورش است.

  مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش افزود: تقویت و توسعه رفاهی فرهنگیان نیز از اولویت‌های کاری ما در این وزارتخانه است که امیدواریم با برنامه‌ریزی بتوانیم گام مهمی در راستای رفع مشکلات قشر فرهنگیان جامعه برداریم.

وی در ادامه از پرداخت یک‌هزار و 500 میلیارد تومان تسهیلات کم‌بهره با سود 12 درصد از 5 تا 20 میلیون تومان به فرهنگیان طی سه سال خبر داد و گفت: وام 50 میلیون تومانی خرید مسکن هم به فرهنگیان فاقد مسکن‌ مراکز استان‌ها با سود 12 درصد و بازپرداخت 10 تا 12 ساله  طی هفته‌های آینده پرداخت می‌شود.

کریمی‌فر اضافه کرد: این وام برای شهرهای بالای 200 هزار نفر 40 میلیون تومان و شهرهای زیر 200 هزار نفر و 30 میلیون تومان برنامه‌ریزی شده است.

 وی در ادامه با اشاره به وجود مراکز خدماتی و رفاهی برای فرهنگیان در سراسر کشور تصریح کرد: در 10 کلانشهر کشورمان مرکز اسکان بیماران راه‌اندازی شده و در دو شهر دیگر نیز در دست اقدام است.

 مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به بازدیدهای انجام شده از فروشگاه فرهنگیان، خانه معلم و درمانگاه فرهنگیان ملایر گفت: ملایر از نظر مراکز رفاهی برای فرهنگیان وضعیت مطلوبی دارد که امیدواریم در آینده یک مرکز رفاهی دیگر برای فرهنگیان این شهرستان ایجاد کنیم.

 در ادامه مدیرکل آموزش و پرورش همدان نیز گفت: اولویت کار آموزش و پرورش استان این است که فرهنگیان از نظر رفاهی و درمانی و اسکان و مهمان‌پذیر بودن مشکل نداشته باشند تا بتوانند به کار اصلی آموزش خود بپردازند.

 مصطفی خزایی به کمبود نیرو در درمانگاه‌های فرهنگیان ملایر، همدان و تویسرکان اشاره کرد و افزود: حدود 16 نفر نیرو کم داریم و با جذب نیرو در این زمینه با مشکل مواجه هستیم.

مدیر آموزش و پرورش ملایر نیز با اشاره به خدمات رفاهی و بهداشتی آموزش و پرورش در راستای خدمات دهی به مردم و فرهنگیان اظهار کرد: متولی اصلی امور بهداشتی جامعه وزارت بهداشت و درمان است.

کاوه برخورداری با بیان اینکه کار اصلی آموزش و پرورش تعلیم و تربیت دانش‌آموزان است گفت: با این وجود آموزش و پرورش در حوزه بهداشتی و همچنین حوزه گردشگری نیز ورود پیدا کرده که این ورود با هدف خدمت به جامعه فرهنگیان و مردم است.

وی با بیان اینکه در تابستان امسال 6 هزار نفر از مسافران و فرهنگیان وارد شده به ملایر در مدارس شهرستان ملایر اسکان یافتند افزود: آموزش و پرورش ملایر با داشتن سه مرکز رفاهی، خانه معلم و فروشگاه فرهنگیان و درمانگاه فرهنگیان به اقشار فرهنگی و سایر مردم این شهرستان خدمات دهی دارد.

مدیر آموزش و پرورش ملایر با اشاره به خدمات درمانگاه فرهنگیان ملایر در بخش‌های مختلف بهداشتی و درمانی گفت: طبقه سوم درمانگاه فرهنگیان ملایر با بخش‌های جدید جراحی سرپایی و پزشک تخصصی و فیزیوتراپی و بینایی‌سنجی با یک‌میلیارد تومان که برای بهسازی، تجهیز و توسعه بخش‌های درمانگاه و  زیباسازی آن هزینه شده است فعالیت خود را شروع کرده است.

 وی افزود: در دو بخش  بینایی سنجی و فیزیوتراپی و فعالیت خود را از امروز شروع کرده و در هفته‌های آینده نیز بخش جراحی عمومی آن نیز فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

برخورداری با بیان اینکه راه‌اندازی مرکز رفاهی شماره دو فرهنگیان ملایر نیز در محل شهرک در دستور کار قرار دارد یادآور شد: در صورت تامین اعتبار با هدف خدمات‌دهی بهتر به فرهنگیان ملایر در آینده شاهد ساخت این مرکز خواهیم بود.

  انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه