آخرین اخبار

20. مهر 1396 - 14:01   |   کد مطلب: 24216
والدین موظفند فرزندان خود را برای یک زندگی مدرن آماده کنند از این رو فرزندان باید آداب ومهارت های زندگی را از محیط بیاموزند .

به گزارش بهارانه، کودکان امروز آینده سازان فردای کشور ما هستند و لذا تربیت امروز این کودکان تضمین کننده آینده سازان کشور ماست. تربیت کودکان همواره یکی از مهمترین زمینه های مورد بررسی کارشناسان و روانشناسان بوده است . در این زمینه گفتگویی با یک مشاور رشته روانشناسی داشتیم و از برخی مشکلات تربیتی کودکان در شهر بهار جویا شدیم.

نسرین بهادربیگی که مشاور روانشناسی و مدرس دوره های پیش از ازدواج، مهارت های زنگی و تربیت فرزند است گفت: والدین موظفند فرزندان خود را برای یک زندگی مدرن آماده کنند از این رو فرزندان باید آداب ومهارت های زندگی را از محیط  بیاموزند .

وی ادامه داد: کودکان ونوجوانانی که به این شیوه مورد تربیت خانواده قرار میگیرند در آینده در مواجهه با بحرانهاي زندگی کارامدتر رفتار میکنند ودر مقابل فرزندانی که شیوه تربیتی شان به گونه ای بوده است که آداب زندگی بخصوص زندگی مدرن رانیاموخته اند توان کمتری برای حل بحرانها وچالشهای زندگی خود دارند در همین راستا چندین نکته را والدین باید همواره در پندار وگفتار وکردار رعایت کنند.

بهادربیگی ادامه داد: توجه به پاداشهای تربیت فرزند، موجب بردباری والدین وایجاد انگیزه وشوق آنان نسبت به امرتربیت فرزندان میشود. تشویق بجا با دادن بهای کاذب به فرزندان متفاوت است اولی سازنده و سبب رشد است ولی دومی بازدارنده وسبب تباهی!

بهادربیگی یکی از وظایف پدر ومادر را تربیت درست جنسی فرزند بیان کرد و گفت: مراقبت والدین در روابط زناشویی خود و پنهان نگاه داشتن آن از چشم فرزندان، مواظبت والدین در بکار بردن سخنان وشوخی های معنی دار خود نزد فرزندان از شاخه های سالم تربیت جنسی فرزندان است.

وی ادامه داد: سیراب شدن فرزندان از جام محبت والدین، روح وروان آنها را سرزنده کرده و با روحیه بار می آورد و از گرفتار شدن آنها به دام شیادانی که محبتشان دروغین است باز میدارد.

این کارشناس روانشناسی ادامه داد: در جریان تربیت فرزند، باید مراقب غذا نیز بود واز خوراندن غذای حرام به او پرهیز کرد، زیرا غذای حرام ، زمینه لغزش وایستادگی اودر برابر حق را فراهم می آورد.

بهادربیگی گفت: دیر اقدام کردن به تربیت فرزند سبب میشود تربیت سالم ومناسب اواز میان برود. به کار گیری زور گویی واستبداد در خلال تربیت فرزندان، به طغیان آنها در برابر پدر ومادر می انجامد و روابط عاطفی میان آنها را تیره وتار می سازد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه