آخرین اخبار

20. مهر 1396 - 17:07   |   کد مطلب: 24221
مدیر آب و فاضلاب شهرستان همدان از تأمین 250 تا 300 لیتر در ثانیه آب از رودخانه عباس‌آباد همدان خبر داد و گفت: پس از انجام مراحل لایروبی و آبگیری عباس‌آباد، آب وارد مدار بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، عملیات لایروبی در استخر عباس‎آباد همدان برای تأمین بخشی از آب شرب همدان آغاز شد.

مدیر آب و فاضلاب شهرستان همدان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان اظهار کرد: شرکت آب‎منطقه‎ای همدان در سال 80  برداشت آب از رودخانه عباس‎آباد را در دستور کار قرار داد و در سال 90 شرکت آب و فاضلاب با همکاری امور آب‎منطقه‌ای کارهای تکمیلی تصفیه‌خانه عباس آباد را انجام دادند.

حسین آذرتکین با بیان اینکه با اتمام لایروبی، از هفته آینده آب رودخانه عباس‌آباد وارد مدار می‌شود، افزود: استخر عباس‌آباد هر سال باید لایروبی شود زیرا در غیر این صورت طی یک سال مخزن از بین می‌رود.

وی با اشاره به اینکه لایروبی عباس‌آباد یک هفته طول خواهد کشید، بیان کرد: لایروبی به منظور شسته شدن گل و لای انجام می‌شود و پس از ضد عفونی شدن مخزن، آماده آبگیری خواهد شد.

مدیر آب و فاضلاب شهرستان همدان با تأکید بر اینکه پس از انجام مراحل آبگیری عباس‌آباد، آب وارد مدار بهره‌برداری می‌شود، خاطرنشان کرد: عباس‌آباد می‌تواند در حالت عادی 250 تا 300 لیتر در ثانیه آب تأمین کند.

وی یادآور شد: نخستین کار برای مدیریت آب شهر استفاده از آب رودخانه عباس‌آباد، خاکو و دره مرادبیک است تا آب سد برای فصل بی‌آبی و تابستان همدان ذخیره شود.

انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه