پربیننده ها

آخرین اخبار

30. مهر 1396 - 17:28   |   کد مطلب: 24395
معاون آموزش متوسطه آموزش‌وپرورش همدان با بیان اینکه ۴۹ هزار ۶۳۴ دانش‌آموز در مدارس ناحیه یک همدان مشغول به تحصیل هستند، گفت: در برخی از مناطق تراکم جمعیتی در کلاس‌های مدارس بسیار زیاد است.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، سیاوش اباذری ظهر امروز در شورای آموزش‌وپرورش همدان اظهار داشت: در خصوص پروژه مهر در مدارس ناحیه یک همدان ساماندهی خوبی انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه 49 هزار 634 دانش‌آموز در مدارس ناحیه یک همدان مشغول به تحصیل هستند، افزود: از این تعداد 26 هزار و 187 دانش‌آموز پسر و 23 هزار و 447 دانش‌آموز دختر هستند.

اباذری با بیان اینکه این تعداد دانش‌آموز در 250 مدرسه در ناحیه یک مشغول به تحصیل هستند، عنوان کرد: این دانش آموزان در 2 هزار و 1 کلاس درس ساماندهی شده‌اند.

معاون آموزش متوسطه آموزش‌وپرورش همدان با تأکید بر اینکه 4 هزار و 500 مدیر، معاون، معلم و دیگر عوامل اجرایی در مدارس ناحیه یک فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: در این خصوص هیچ مشکلی وجود ندارد.

اباذری با اشاره به اینکه در دوره‌های مختلف در جنسیت آقا حدود یک هزار ساعت اضافه تدریس برای تکمیل کلاس‌ها انجام می‌شود، بیان کرد: اما در جنسیت خانم کلاس‌ها تکمیل هستند.

وی با بیان اینکه مراسم استانی بازگشایی مدارس در هنرستان دیباج برگزار شد، ابراز کرد: در این مراسم افتتاح کوره القائی با 120 میلیون تومان اعتبار انجام شد که می‌تواند برای هنرستان منبع درآمدزایی باشد.

معاون آموزش متوسطه آموزش‌وپرورش همدان با تأکید بر اینکه در برخی از مناطق تراکم جمعیتی در برخی از کلاس‌های مدارس بسیار زیاد است، اظهار داشت: در برخی از کلاس‌های درسی 38 دانش‌آموز مشغول به تحصیل هستند که اگر این تراکم جمعیت کاهش یابد کیفیت آموزش بیشتر می‌شود.

مدیر آموزش‌وپرورش ناحیه 2 همدان نیز با اشاره به اینکه کمبود فضاهای آموزشی اظهار داشت: امسال در شهرک اندیشه مدرسه 18 کلاسه برکت با توجه به تمامی چالش‌های موجود به بهره‌برداری رسید.

وی با بیان اینکه دیوارکشی مدارس حیدره و کنبد مقرر شده است که در وقت معینی انجام شود، عنوان کرد: در خصوص تأسیس مرکز یادگیری محلی در ناحیه یک واقع در شهرک ولی‌عصر مراحل قانونی خود را برای احداث طی می‌کند.

محمد باب‌الحوائجی با تأکید بر بحث امنیت و ضرورت حضور گشت‌های نیروی انتظامی در معابر مدارس تصریح کرد: نیروی انتظامی از اول مهر در برای تأمین امنیت در اطراف مدارس همدان نقش پررنگی داشتند.

مدیر آموزش‌وپرورش ناحیه 2 همدان ابراز کرد: در بحث سوادآموزی مکاتبات لازم در خصوص پیشبرد اهداف سوادآموزی با ادارات مختلف انجام شده است.

باب‌الحوائجی با بیان اینکه با تمامی اقدامات انجام شده با چالش کمبود فضاهای آموزشی مواجه هستیم، اظهار داشت: چه در بحث تخریب و نوسازی مدارس و چه در بحث احداث مدارس در فضاهایی که با افزایش بی‌رویه جمعیت در برخی مناطق پیش‌بینی احداث فضاهای آموزشی برای آن مناطق در نظر گرفته نمی‌شود.

وی با تأکید بر اینکه از ایجاد فضاهای بهینه و مطلوب ورزشی از جمله مسائلی است که در جنبه تربیتی و تقویت جسم و روح دانش آموزان و کارکنان تأثیر دارد، گفت: برخی از سالن‌های ورزشی همدان دارای قدمت 60 ساله بوده و بسیاری از آن‌ها از نظر تجهیزات مشکلاتی متعددی دارند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه