آخرین اخبار

30. مهر 1396 - 17:47   |   کد مطلب: 24398
مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی همدان هشدار داد
عرضه لوازم آرایشی غیرقابل مصرف در آرایشگاه‌های زنانه
مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به عرضه لوازم آرایشی و بهداشتی غیرقابل مصرف و قاچاق در آرایشگاه‌های زنانه گفت: مردم در صورت عرضه این لوازم در آرایشگاه‌ها ما را مطلع کنند.

به گزارش بهارانه، به  نقل از خبرگزاری فارس از همدان، این روزها شاهد عرضه برخی از اقلام و لوازم آرایشی و بهداشتی در آرایشگرها هستیم و متاسفانه نظارت بر این لوازم کمتر وجود دارد چرا که برخی از آنها از کشورهای همجوار و به صورت قاچاق وارد شده است.

در واقع مواردی دیده شده که خانم‌هایی با در دست داشتن ساک‌های پر از لوازم آرایشی و بهداشتی وارد آرایشگرها می‌شوند و آنها را بین خانم‌های دیگر به فروش می‌رسانند در حالی که برخی از این اقلام قابل استفاده نیست و فاسد و غیرقابل مصرف به نظر می‌رسد، در این خصوص به سراغ مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان رفتیم و از میزان بازرسی‌ها سئوال کردیم.

محمد کاظم‌زاده در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه در هفته «روز جهانی غذا»، پیگیری و مبارزه با کالاهای قاچاق سلامت‌محور در دستور کار جدی بود، اظهار کرد:‌ توسط اکیپ‌های ناظر معاونت غذا و دارو از مراکز فروش لوازم آرایشی و بهداشتی بازدید شد، هرچند این اقدام در طول سال نیز انجام می‌شود.

وی با تاکید به اینکه در صورت مشاهده لوازم قاچاق و غیربهداشتی در مراکز عرضه قطعاً با متخلفان برخورد خواهد شد، گفت: اطلاع‌رسانی لازم به فروشندگان لوازم آرایشی و آرایشگاه‌ها شده تا دچار تخلف نشوند.

مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان از برگزاری کلاس‌های آموزشی برای آرایشگرها و عرضه‌کنندگان لوازم آرایشی و بهداشتی در همدان خبر داد و افزود:‌ تبعات نگهداری و فروش لوازم غیراستاندارد به این افراد تذکر داد شده و از عوارض مصرف لوازم غیر بهداشتی نیز سخن گفته شده است.

وی با تاکید به سلامتی مردم برای ما بسیار حائز اهمیت است، گفت: بازرسان ما دائم در آرایشگاه‌ها حضور ندارند تا کنترل‌ها مداوم باشد زیرا تعداد آنها کافی نیست بنابراین مردم در صورت مشاهده تخلف موارد را به ما گزارش دهند.

کاظم‌زاده با بیان اینکه بازرسی‌ها به صورت مستمر در شهرستان‌ها صورت می‌گیرد، افزود: قریب به یک‌هزار فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی و نیز تعداد قابل توجهی آرایشگاه‌ در استان وجود دارد.

انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه