آخرین اخبار

7. آبان 1396 - 20:17   |   کد مطلب: 24519
رئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت: به والله شهرداری تنها مانده است، شهرداری منابع محدودی دارد و با کاهش ساخت و ساز 98 درصد بودجه کاهش یافته است.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، ابراهیم مولوی ظهر امروز در جلسه هم‌اندیشی منتخبان دانشگاه‌های همدان و اعضای قرارگاه دانشجویی شهید همدانی استان همدان با اعضای شورای شهر همدان، اظهار کرد: امروزه شهرداری‌ها با بحران مالی مواجه هستند در حالی که در کشورهای توسعه‌یافته مانند پاریس، شهرداری کار 22 اداره که در ایران خدمت می کنند را انجام می‌دهند.

وی افزود: شهر موجودی زنده است که مخلوطی از همه مسائل مانند اقتصاد، فرهنگ و ... است.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به ایجاد فرهنگسراها در همدان، عنوان کرد: باید دقت کنیم که مسجد و فرهنگسرا تکمیل کننده هم باشند؛ اگر فردی به هر دلیلی نمی‌تواند به مسجد برود باید فرهنگ انقلابی را در فرهنگسرا به او آموزش دهیم.

وی ادامه داد: اگر اصلاح‌طلب و یا اصولگراییم اما انقلابی هستیم و این مهم است که خدمات ما باعث سرافرازی نظام و انقلاب شود.

مولوی با اشاره به پروژه پیاده‌راه سازی خیابان‌های بوعلی و اکباتان و میدان امام(ره) همدان، اظهار کرد: این پروژه‌ها حدود 24 میلیارد تومان هزینه دارد و با تلاش و کوشش مدیران شهری انجام می‌پذیرد در حالی که منابع مالی محدود است.

وی تصریح کرد: به والله شهرداری تنها مانده است، شهرداری منابع محدودی دارد و با کاهش ساخت و ساز 98 درصد بودجه کاهش یافته است.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به اینکه دیدگاه تنگ‌نظرانه و بسته باعث ایجاد مشکلاتی در همدان شده است، تاکید کرد: نسل جدید انقلاب باید روی کار بیاید و لازم است با واقعیت‌های جامعه بیشتر آشنا شوند، واقعیت این است که جامعه ما گل و بلبل نیست و باید تلاش کنیم.

وی گفت: یکسری ادارات ترمز کار ما هستند و خیلی از طرح‌ها بخش کوچکی از آن مربوط به ما است و موانع زیادی در مسیر اجرا وجود دارد.

مولوی با اشاره به اینکه دانشجو اگر مطالبه‌گر نباشد جامعه دچار خمودگی و خواب خواهد شد، مطرح کرد: در جلسات تخصصی در خدمت دانشجویان خواهیم بود و امیدواریم نظرات خوبی را ارائه دهند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: دست نیاز به سوی دانشجویان دراز می ‌کنیم و می‌خواهیم برنامه و راهبرد ارائه دهید و شهر خودتان را از فکر خودتان محدود نکنید.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه