آخرین اخبار

9. آبان 1396 - 10:45   |   کد مطلب: 24541
رییس مرکز ملی تحقیقات حلال کشور با بیان اینکه کنترل میکروبی و شیمیایی آلاینده‌ها از روش‌های مؤثر برای جلوگیری از آسیب به افراد جامعه است، گفت: ناظران تعیین‌کننده سلامت مواد غذایی باید نسبت به افزودنی‌های مشکوک به حلال توجه بیشتری داشته باشند.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان،بهروز جنت ظهر امروز در مراسم افتتاحیه همایش تخصصی منطقه‌ای فرآورده‌های حلال با اشاره به اینکه رشد صنایع غذایی ایران جزو صنایع افتخارآمیز کشور است، اظهار داشت: باید از زحمات مسئولان فنی برای ارتقای اقتصادی و سلامت غذایی کشور قدردانی کرد.

وی با اشاره به اینکه گوشت برخی موجودات حلال و برخی حرام تعریف شده است، افزود: دین اسلام مواد غذایی مضر را برای انسان حرام تعریف می‌کند.

 جنت با بیان اینکه تعریف سازمان جهانی بهداشت از سلامتی تعریف گسترده است، عنوان کرد: صاحب‌نظران در حوزه سلامت معتقدند که رزق حرام سبب ایجاد مشکلات فکری، روحی و ذهنی انسان‌ها می‌شود.

رییس مرکز ملی تحقیقات حلال جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر اینکه کنترل میکروبی و شیمیایی آلاینده‌ها از روش‌های مؤثر در جلوگیری از آسیب به افراد جامعه است، تصریح کرد: ناظران تعیین کننده سلامت مواد غذایی باید نسبت به افزودنی‌های مشکوک به حلال توجه بیشتری داشته باشند.

جنت با اشاره به اینکه کنترل ژلاتین در کشورهای اسلامی بسیار مهم بوده و ایران در این خصوص روش‌های دقیق ژنتیک مولکولی را ایجاد کرده است، گفت: ممکن است هنگام فرآوری مواد غذایی برخی مشکلات بهداشتی به وجود آید.

وی با بیان اینکه ضمن توجه به خطر تولید مسئولان فنی باید نسبت به افزایش علم خود اقدام کنند، تأکید کرد: در صورت تلاش برای حفظ سلامتی مردم خداوند نیز با بخشش با ما برخورد کرده و مورد الطاف الهی قرار می‌گیریم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه