آخرین اخبار

9. آبان 1396 - 11:43   |   کد مطلب: 24542
رئیس حوزه‌‌های علمیه خواهران همدان کار رسانه را حساس و ظریف دانست و با بیان اینکه خبرنگاران باید منادی حق‌طلبی و جریان‌سازی باشند، گفت: حضرت زینب(س) خبرنگار خون حسین (ع) بود و توانست با خبررسانی به موقع، قیام امام حسین(ع) را جهانی کند.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، حجت‌الاسلام سیدحسن فاضلیان شامگاه دوشنبه و در آستانه اربعین حسینی، در مراسم عزاداری هیأت زینبیون (فعالان رسانه‌ای استان همدان) به مناسبت شهادت حضرت رقیه(س) و بدرقه زائران اربعین(ع) اظهار کرد: در قرآن کریم جمله «یا ایها الذین امنوا» بارها تکرار شده و به معنای آن است که تمام انسان‌ها در تکلیف، اشتراک دارند.

وی با بیان اینکه باید به دنبال «حیات» بود، در تشریح این مطلب گفت: منظور از آن حیات جمادی، نباتی و حیوانی نیست بلکه حیات طیبه، معنوی، ملکوتی، روحانی، عرفانی، عرشی و افلاکی است نه حیات خاکی که همه دارند.

رئیس حوزه‌‌های علمیه خواهران همدان با بیان اینکه عده‌ای فقط زنده‌اند و عده‌ای هم به معنای واقعی زندگی می‌کنند، افزود: حیات واقعی از آن کسی است که صدای خداوند متعال را بشنود و به آن لبیک گوید.

وی با اشاره به بزرگانی چون امام خمینی(ره)، علامه طباطبایی، شهید مطهری، آیت‌الله حسن‌زاده آملی و... ادامه داد: این بزرگان راه دین را شناختند و در مسیر اجرای دستورات ناب آن تلاش کردند و ماندگار شدند.

فاضلیان با بیان اینکه باید مدام درد دین داشت و در راه آن هزینه داد، گفت: شهدای ما در هشت سال دفاع مقدس در این مسیر خون دادند تا راه اسلام زنده بماند.

وی از ایثارگری شهدا و رشادت افرادی چون شهیدفهمیده سخن به میان آورد و با تأکید بر اینکه باید همواره از غیرت و شجاعت این بزرگان حرف زده شود، اظهار کرد: شرایط جنگی در آن دوران برای رزمندگان ما آن قدر سخت و پیچیده بود که صدام با حمایت استکبار جهانی خود را پیروز میدان می‌دید اما با اعتقاد مردم ایران و رشادت رزمندگان نتوانست کاری از پیش ببرد.

رئیس حوزه‌‌های علمیه خواهران همدان افزود: صدام عنوان کرده بود «اگر ایرانی‌ها خرمشهر را آزاد کنند، کلید بصره را در اختیار آنها قرار خواهم داد»، بیان این جمله به خاطر آن بود که مطمئن بود تصرف این شهر شدنی نیست، اما رزمندگان با توکل به خدا تمام معادلات دشمن را بر هم زدند.

وی با اشاره به جمله تاریخی امام راحل مبنی بر اینکه «خدا خرمشهر را آزاد کرد» گفت: اهالی رسانه باید به صورت دقیق بر روی این جمله کار کنند زیرا این جمله نشان از اوج توکل و اعتقاد رزمندگان ما به خدای متعال داشت نه معادلات جنگی زمینی.

فاضلیان کار رسانه را حساس و ظریف دانست و با بیان اینکه خبرنگاران باید منادی حق‌طلبی و جریان‌سازی باشند، گفت: حضرت زینب(س) خبرنگار خون حسین (ع) بود و توانست با خبررسانی به موقع، قیام امام حسین(ع) را جهانی کند.

وی با اشاره به اینکه رسالت زینبی تکمیل کننده شهادت حسینی بود، از هیأت فعالان رسانه‌ای همدان نیز خواست قوی، محکم، پرشکوه در راه دفاع از دین اسلام گام بردارند و رسالت خود را به درستی انجام دهند.

انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه