آخرین اخبار

10. آبان 1396 - 18:31   |   کد مطلب: 24569
دبیر ستاد مردمی خدمتگزاران اربعین حسینی استان همدان با بیان اینکه سامانه 3138 آماده پاسخگویی به زائران اربعین حسینی است، گفت: ایستگاه‌های صلواتی همدان آماده خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی است.

به گزارش بهارانه، سید اکبر حسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه ستاد مردمی اربعین حسینی کار خود را با شناسایی ایستگاه‌های خودجوشی که در سال 94 اقدام کرده بودند شروع کرد، اظهار کرد: ستاد مردمی اربعین حسینی با انسجام و برنامه‌ریزی بین آنها و ارتباط بین دستگاه‌های دولتی و ایستگاه‌های صلواتی استان در چهار مسیر ورودی و دو خروجی از اسدآباد و نهاوند به سمت مرزهای غربی کشور اقدام کرد.

وی با بیان اینکه در سال قبل 36 ایستگاه صلواتی با تیپ‌های یک، 2 و 3 در همدان خدمات‌رسانی به زائران اربعین را داشتند، تصریح کرد: این ستادها از همه نهادهای دولتی مرتبط با موضوع کمک گرفتند، هرچند که نارسایی‌هایی را نیز به همراه داشت زیرا سال‌های اولی بود که شاهد این حرکت مردمی در ایام اربعین حسینی بودیم.

دبیر ستاد مردمی خدمتگزاران اربعین حسینی استان همدان با تأکید بر اینکه امسال مقرر شده هم ستاد اربعین استان و هم ستاد مردمی اربعین در بحث آماده‌سازی پذیرایی از زائران خدمات برنامه‌ریزی شده‌ای داشته باشند، افزود: ایستگاه‌های صلواتی در دو قسمت رفت و برگشت تقسیم شده‌اند که ایستگاه‌های رفت از هفته قبل کار خود را آغاز کرده‌اند اما مدت طراحی شده برای خدمات‌رسانی همه ایستگاه‌ها پنج روز قبل و پنج روز بعد از ایام اربعین است.

وی ادامه داد: به فراخور شرایط کار ایستگاه‌های صلواتی رفت زودتر آغاز ‌شده و یک روز قبل از اربعین حسینی کار خود را تمام می‌کنند اما ایستگاه‌های مسیر بازگشت یک تا دو روز مانده به اربعین کار خود آغاز کرده و پنج روز بعد از اربعین به کار خود پایان می‌دهند.

حسینی اضافه کرد: در سال‌های گذشته نگران تهیه مواد غذایی و پذیرایی زائران را داشتیم اما چند سال اخیر به کمک خداوند و نذوراتی که به ایستگاه‌های صلواتی شده است، پذیرایی خوبی از زائران می‌شود و کمتر مشکل در این زمینه وجود دارد.

وی با بیان اینکه در چند سال اخیر بیشتر به موضوعات فرهنگی، تهیه بسته‌های فرهنگی و مذهبی، راهنمایی‌هایی که باید به زائران شود و مباحث بهداشتی پرداخته می‌شود، گفت: برای ساماندهی این موضوعات از سال قبل سامانه 3138 راه‌اندازی شد که به عنوان امدادزائر شناخته شده و زائرانی که قصد استفاده از امکانات اسکان، پذیرایی و یا سایر خدمات را داشته باشند، با این سامانه پیگیری و رصد می‌شوند.

دبیر ستاد مردمی خدمتگزاران اربعین حسینی استان همدان از وجود یک سامانه به عنوان خادم نیز یاد کرد و افزود: افرادی که تمایل به خدمات‌رسانی به زائران دارند می‌توانند در سامانه khadem.ir ثبت نام کنند که در این سامانه قسمت‌هایی نیز برای نذورات کالایی و نقدی در نظر گرفته شده است.

وی شماره کارت بانک کشاورزی جمع‌آوری نذورات مردمی را 6037707000003719 دانست و یادآور شد: سال گذشته رقم نذورات نقدی مردمی حدود 2 میلیارد تومان بود و یک‌هزار و 600 نفر نیز در این ایستگاه‌ها مشغول فعالیت بودند که امیدوارم ستاد مردمی اربعین حسینی امسال نیز بتواند در این ایام خدمتگزار خوبی برای مردم باشد.

حسینی با بیان اینکه ستاد مردمی اربعین حسینی در حسینیه امام خمینی(ره) واقع است، گفت: مردم می‌توانند هم برای ثبت‌نام خادمی و هم نذورات کالایی به این مکان مراجعه کنند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه
پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر