پربیننده ها

آخرین اخبار

17. آبان 1396 - 11:30   |   کد مطلب: 24660
با پایان یافتن دور هشتم مرحله نیمه نهایی جشنواره شطرنج مردان ایران، رقابت بزرگان شطرنج به میزبانی همدان به اوج خود رسیده است.

به گزارش بهارانه، به نقل از ایرنا دور ما قبل پایانی مرحله نیمه نهایی جشنواره شطرنج مردان ایران در حالی به میزبانی مجموعه شهید حاجی بابایی مریانج همدان برگزار شد که رقابت برای کسب 10 سهمیه صعود از این مسابقات به اوج رسید.
نزدیکی امتیاز نفرات اول تا بیستم این رقابت ها سبب شده تا دور نهم امروز در اوج جذابیت برگزار شود و تنها 10 شطرنجباز برتر می توانند به مرحله نهایی صعود کنند.
تا پایان دور هشتم این پیکارها 'سید محمد امین طباطبایی' و 'علیرضا فیروزجا' با 6.5 امتیاز به طور مشترک در صدرجدول رده بندی قرار گرفته اند و مسعود مصدق پور با 6 امتیاز در تعقیب این 2 مدعی است.
نکته جالب عنوان هفتمی احسان قائم مقامی استاد بزرگ شطرنج ایران در جدول رده بندی این دوره از رقابت ها است.
قائم مقامی با 5.5 امتیاز در حالی این رتبه را در اختیار دارد که در صورت برتری در دور نهم می تواند جایگاه خود را ارتقا بدهد.
خروج شاهین لرپری زنگنه از جمع 10 شطرنج باز برتر این رقابت ها نیز جالب توجه بود و این استاد فیده تنها یک دور فرصت دارد تا سهمیه صعود به دور نهایی بازی ها را کسب کند.
هم اکنون در جمع 10 شطرنجباز برتر مرحله نیمه نهایی که شانس صعود به دور نهایی بازی ها را دارند، تهرانی ها با چهار سهمیه و گیلانی ها با 2 سهمیه بیشترین تعداد را دارند.
رئیس هیات شطرنج همدان درباره این بازی ها گفت: این مرحله از رقابت ها با حضور 66 شطرنج باز برتر کشور به مدت یک هفته به میزبانی هیات شطرنج استان همدان در مجموعه ورزشی شهید حاجی بابایی مریانج پیگیری می شود.
احمد علی بابایی اضافه کرد: این بازی ها طبق قوانین فدراسیون جهانی شطرنج (فیده) و در 9 دور به روش سوئیسی برگزار می شود و 10 شطرنج باز این مرحله از جشنواره به دور نهایی صعود می کنند.
وی خاطرنشان کرد: دور مقدماتی این جشنواره تابستان امسال به میزبانی همدان برگزار شده بود و دور نیمه نهایی نیز هم اینک با حضور 66 شطرنج باز برتر کشور به مدت یک هفته به میزبانی هیات شطرنج استان همدان در مجموعه ورزشی شهید حاجی بابایی مریانج پیگیری می شود.
دور نهم این رقابت ها از ساعاتی دیگر در مجموعه شهید حاجی بابایی مریانج همدان آغاز می شود تا چهره 10 شطرنج باز صعود کننده به مرحله نیمه نهایی مشخص شود.
7520/2087
خبرنگار: میثم ناصرنژاد** انتشار: زهرا پیرنیا
انتهای پیام /*

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه