پربیننده ها

آخرین اخبار

17. آبان 1396 - 11:35   |   کد مطلب: 24661
رئیس گروه مهندسی بهداشت محیط و حرفه‌ای همدان:
موکب‌های همدان از نظر بهداشتی نظارت می‌شوند
رئیس گروه مهندسی بهداشت محیط و حرفه‌ای همدان از ۲۸۸ مورد بازدید از ایستگاه‌های صلواتی و اماکن مسیر راهی خبر داد و گفت: در ایستگاه‌های صلواتی و موکب‌ها پذیرائی مشکلات بهداشتی عمده و خاص تأثیرگذار بر سلامتی زائران مشاهده نشده است.

به گزارش بهارانه، حسنعلی نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان، در خصوص اقدامات بهداشت محیط و حرفه‌ای در ایام اربعین اظهار داشت: همزمان با شروع ایام سفرهای اربعین و فعالیت موکب‌ها و ایستگاه‌های صلواتی 288 مورد بازدید از ایستگاه‌های صلواتی و اماکن مسیر راهی انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه از دیگر اقدامات صدور کارت بهداشت برای آشپزهای ایستگاه‌های صلواتی بود، افزود: در این راستا 21 مورد کارت بهداشت برای آشپزها و خادمان موکب‌ها صادر شد.

نوروزی با بیان اینکه در این ایام 12 مورد نمونه‌برداری از مواد غذایی ایستگاه‌های صلواتی انجام شده است، عنوان کرد: 14 مورد نمونه‌برداری از آب و 112 مورد کلر سنجی آب ایستگاه‌های صلواتی انجام‌شده است.

رئیس گروه مهندسی بهداشت محیط و حرفه‌ای همدان با تأکید بر اینکه 10 اخطاریه بهداشتی برای اماکن مسیر راهی صادر شده است، تصریح کرد: 165 کیلوگرم مواد غذایی مشکوک به فساد از اماکن مسیر راهی و غذاخوری‌ها جمع‌آوری و معدوم شد.

نوروزی ابراز کرد: از دیگر اقدامات بهداشت محیط و حرفه‌ای در ایام سفرهای اربعین نظارت بر سرویس‌های بهداشتی ایستگاه‌های صلواتی و اماکن مسیر راهی است که در این راستا 62 مورد نظارت انجام شده است.

وی افزود: 13 تیم کارشناسی بهداشت محیط و حرفه‌ای در ساعات اداری و غیر اداری بر موارد بهداشتی ایستگاه‌های پذیرائی، موکب‌ها، مراکز خدماتی و رفاهی و غیره از نظر آب، غذا، اسکان، و بهداشت فردی تا پایان شب نظارت دارند.

نوروزی تأکید کرد: در ایستگاه‌های صلواتی و موکب‌ها پذیرائی مشکلات بهداشتی عمده و خاص تأثیرگذار بر سلامتی زائران مشاهده نشده است.

وی با اشاره به اینکه در راستای حفظ سلامتی زائران از محل کمک خیران 57 هزار لیوان یک‌بارمصرف گیاهی تهیه و در بین ایستگاه‌های صلواتی توزیع شده است، گفت: 3 هزار و 40 بروشور و بنر در خصوص آموزش نکات بهداشتی در ایستگاه‌های صلواتی و اماکن مسیر راهی نصب و توزیع شده است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه