پربیننده ها

آخرین اخبار

17. آبان 1396 - 14:12   |   کد مطلب: 24664
مدیر امور زراعت سازمان جهادکشاورزی استان همدان با اشاره به افزایش تولید سیب‌زمینی در استان، اعلام کرد: امسال 970 هزار تن سیب‌زمینی تابستانه و پاییزه از اراضی کشاورزی استان همدان برداشت شده است.

به گزارش بهارانه،  امیر لاهوتیان در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه میزان تولید سیب‌زمینی در استان در سال گذشته 930 هزار تن بوده است، اظهار کرد: امسال 970 هزار تن سیب‌زمینی در استان تولید شد در حالیکه نسبت به سال گذشته کاهش سطح زیرکشت داشته‌ایم اما رشد تولید ناشی از افزایش عملکرد هکتار، بهره‌وری مصرف آب، دانش کشاورزان و ... بوده است.

وی همچنین از افزایش 20 درصدی تولید چغندرقند به علت افزایش عملکرد در هکتار در استان خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود 470 تن چغندرقند از سطح زیرکشت این محصول در استان برداشت شود.

لاهوتیان با اشاره به اینکه 50 درصد محصول چغندرقند برداشت شده و 50 درصد دیگر باقیمانده است، درباره کارخانجات طرف قرارداد این محصول تصریح کرد: کارخانه قند همدان، نقش جهان اصفهان و بیستون کرمانشاه طرف قرارداد خرید چغندرقند استان همدان هستند و برخی کارخانجات فارس و خراسان‌رضوی هم مازاد تولید چغندرقند را خریداری می‌کنند .

وی با تأکید بر اینکه عملکرد استان در زمینه کاهش سطح زیرکشت و تولید محصول از عملکرد میانگین کشوری بالاتر است، به کشت‌های پاییزه اشاره کرد و گفت: تا کنون 70 درصد کشت‌های گندم و جو و 100 درصد کلزا انجام شده است.

مدیر امور زراعت سازمان جهادکشاورزی استان همدان با بیان اینکه سطح زیرکشت کلزا 4500 هکتار با کیفیت مطلوب است، تصریح کرد: سطح زیرکشت گندم آبی 73 هزار هکتار و گندم دیم 39 هزار هکتار است به طوریکه در مجموع 106 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به این محصول اختصاص دارد.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه