آخرین اخبار

23. آبان 1396 - 9:53   |   کد مطلب: 24759
رئیس شورای هیئات مذهبی در بیان عملکر د شورای هیئات مذهبی شهرستان بهارگفت:
تقدیر و معرفی هیئات مذهبی نمونه شهرستان در برنامه شورای هیئات مذهبی است
رئیس چهارمین دوره شورای هیئات مذهبی شهرستان بهار شناسایی و صدور مجوز و ثبت هیئات مذهبی و معرفی هیئات مذهبی فعال و نمونه را از مهمترین اقدامات این شورا بیان کرد.

به گزارش بهارانه، مهدی قربانی رئیس شورای مذهبی شهرستان بهار به بیان بخشی از عملکرد این شورا در یک سال گذشته پرداخت و گفت: سرکشی به هيئت های شهرستان از قبیل هیات شهری و روستایی (شهرهای بهار - لاله جین - صالح آباد - مهاجران) و دیدار با مسئولین هیئت های شهرهای بهار ، صالح اباد ، لاله جین و مهاجران از مهمترین اقدامات این شورا در یک سال گذشته بوده است.

قربانی ادامه داد: برپایی جلسات ویژه محرم با همراهی نیروی انتظامی، تقویت مجالسی فاطمیه نیز از دیگر اقدامات این شورا بوده است.

رئیس شورای هیئات مذهبی شهرستان بهار معرفی و تقدیر از هیئات مذهبی نمونه  شهرستان در برنامه های مختلف  را از دیگر اقدامات این شورا بیان کرد و گفت: توزیع برنج سهمیه ای با همکاری اداره صنعت و معدن در بین هیئات، تشکیل مستمر جلسات ماهیانه شورای هیئات مذهبی شهرستان بررسی و صدور یا عدم صدور مجوز جهت هیئات و کمک به ثبت هیئات در سامانه طوبی در برنامه کاری این شورا قرار داشته است.

قربانی وجود کلاس ها و دوره های آموزشی برای هیئات را امری ضروری خواند و گفت: در یک سال گذشته، برگزاری جلسات توجیهی، برگزاری کارگاه آمورشی جهت مسئولین هیئات مذهبی،  حضور مستمر در جلسات ماهیانه شورای هیئات استان،  تقویت برنامه های مذهبی و فضا سازی در مناسبت های مختلف ملی و مذهبی را در دستور کار خود قرار داده بودیم.

قربانی در ادامه به مناسبت های ملی مذهبی کشورمان اشاره کرد و گفت: برای ارتحال امام خمینی(ره) و عید غدیر و دهه فجر برنامه های ویژه تدارک دیده شد و برگزاری جشن دهه فجر ، برگزاری چندین جلسه مشترک با مسئولین هیئات مذهبی شهر بهار ، دیدار با ائمه جمعه شهر های بهار ، لاله جین ، صالح آباد و مهاجران در برنامه های شورای هیئات مذهبی گنجانده شده است.

وی همچنین به حساسیت این شورا در زمینه مسائل اجتماعی و آسیب های اجتماعی شهر اشاره کرد و گفت: در این خصوص شورا اقداماتی از قبیل شرکت در جلسات شورای فرهنگ عمومی فرمانداری، ساماندهی پرونده های هیئات مذهبی و دفتر ثبت صورتجلسات، بر پایی جلسات آسیب شناسی هیئات مذهبی و ارائه راهکارهای رفع و مقابله با آنان با همکاری شورای شهر بهار صورت داده است.

قربانی در انتها اظهار امیدواری کرد که این شورا با همکاری همه هیئات مذهبی بتواند در سال آتی نیز برنامه های متنوعی تدارک دیده و در سطح شهرستان تاثیرگذار باشد.

شایان ذکر است که در دوره چهارم شورای هیئات مذهبی مهدی قربانی به عنوان رئیس شورا،  سعید فریدی دبیر شورا و سید مهدی حسینی و محسن منیری از اعضای شورای چهارم هیئات مذهبی  بودند و طبق انتخابات صورت گرفته در اوایل آبان ماه سال جاری  هم اکنون آقایان محمد الوندی ، محسن منیری فر ، سعید فریدی نور ، مهدی قربانی ،  سید مهدی حسینی ، مصطفی میرزایی ، مهدی رجبی ، ابراهیم یمین اسماعیلی ، یوسف اصلانی رخ  از اعضای اصلی این شورا بوده و سید مسلم موسوی ، فاطمه دهقانی و مصطفی بختیاری به عنوان اعضای علی البدل این دوره انتخاب شده اند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه