آخرین اخبار

23. آبان 1396 - 10:52   |   کد مطلب: 24768
«کاری بکن جنگ نباشه این همه بنگ بنگ نباشه» اثر«مصطفی رحماندوست» را موسسه نشر« افق» چاپ کرده است.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری شبستان ، مصطفی رحماندوست، شاعر و نویسنده و مترجم کتاب های کودکان است. کمتر کودکی است که شعری از مصطفی رحماندوست از برَنباشد یا کتابی از او در کتابخانه اش نداشته باشد. رحماندوست اما این بار در تک تک شعرهای  در مجموعه «کاری بکن جنگ نباشه این همه بنگ بنگ نباشه» با خداوند بخشنده و مهربان حرف می زند و با زبانی صمیمی و دلنشین او را کودکانه نیایش می کند.

تصویرسازی های خلاقانه ی  نیلوفر میرمحمدی همرنگ و نور و زیبایی این فضای شاعرانه را دوچندان کرده اند.

مصطفی رحماندوست معروف به شاعر «صد دانه یاقوت»، (زاده نخستین روز تیرماه ۱۳۲۹، همدان) شاعر، نویسنده و مترجم کتاب‌های کودکان و نوجوانان است.

از این نویسنده و شاعر ایرانی، تاکنون یکصد و شصت اثر به صورت مجموعه شعر برای کودکان و نوجوانان، تألیف و ترجمه داستان‌های کودکان و نوجوانان در ایران و جهان منتشر شده‌است. تیراژ کتاب‌های او به بیش از پنج و نیم میلیون نسخه می‌رسد که از آن میان می‌توان به آثار زیر اشاره کرد:

 فرهنگ آسان: دانشنامه ویژه کودکان و نوجوانان

 فرهنگ ضرب‌المثل‌ها: مجموعه‌ای ارزشمند از ضرب‌المثل‌های ایرانی

  ترانه‌های نوازش: شامل مجموعه‌ای از لالایی‌ها که از آن میان «لالایی عاشورا» بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

 مجموعه شعرهای «قصه پنج انگشت» و «بازی با انگشت‌ها» که ریشه در ادبیات فولکلور ایران دارد و تعدادی از اشعار این مجموعه به زبان سوئدی نیز ترجمه شده‌است.

او همچنین با انتشار برخی از آثارش با کمک تسهیلات آسان نشر تحت عنوان عمومصطفی در آمریکا، امکان مطالعه، گوش دادن و خریدن کتاب‌هایش را برای کودکان ایرانی خارج از کشور مهیا ساخته است.

شعر «خوشا به حالت، ای روستایی» یکی از مشهورترین و شناخته شده اوست که در دوره تحصیلات ابتدایی و در درس زبان فارسی آموزش داده می‌شود.

«کاری بکن جنگ نباشه این همه بنگ بنگ نباشه» اثر«مصطفی رحماندوست» را موسسه نشر افق  در 16 صفحه چاپ کرده است.

پایان پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه