آخرین اخبار

30. آبان 1396 - 17:01   |   کد مطلب: 24886
یک نخبه علمی بسیجی با اشاره به نقش بسیج در زمینه پیشرفت علمی خود، گفت: با بسیج فراگیری‌های زیادی داشتم و دید گسترده‌ای در بنده ایجاد کرد؛ به طوری که فهمیدم در چه راهی قدم بگذارد.

به گزارش بهارانه، به نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ بسیج به عنوان نهادی انقلابی بعداز دوران پیروزی انقلاب اسلامی است که در پیشرفت و ترقی کشور در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، امنیتی و سیاسی پیشگام بود؛

یکی از عرصه‌های که بسیج نقش مهمی را ایفا کرده و البته پیشرو است، در زمینه تولید علمی است؛ تا انجایی که کشور را موجب تحولاتی می‌کند و دشمن در مقابله با آن عاجز می‌ماند؛

بسیج در دوران دفاع مقدس در جنگ سخت  ابزار پیروز میدان بود و امروز در جنگ نرم و افکار و علم موفق است و این موفقیت را مرهون خون‌هایی هستیم که در عرصه جنگ سخت به پا خواستند و امروز جوانانی در جنگ نرم پیروزند.

نخبه‌پروری در بسیج شاید مسئله به روزی نباشد چرا که دانشمندان بسیجی را داشتیم که درعرصه تولید علم انرژی هسته ای و تکنولوژی فعالیت داشتند و شهادت نصیبشان شد؛

اما یکی از شهرهای اسدآباد به نام آجین که حدود 8 سالی است از تأسیس آن می‌گذرد و حتی به خود شکل و شمایل شهر را هنوز نگرفته اما در خود نخبه‌هایی را پرورش داده که امروز نه تنها در سطح استان بله در کشور می‌درخشند.

فرشاد عسگری یکی از نخبگان علمی بسیجی است که اصالتا" اهل شهر آجین است که به عنوان یکی از فارغ التحصیل رشته برق از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران است.

این نخبه علمی بسیجی آجینی در گفت‌وگویی با خبرنگار ما؛ از آثار علمی خود در زمینه کتاب های علمی و آموزشی می‌گوید: این کتاب‌ها شامل مرجع قطعات رباتیک، بررسی الکترونیک قدرت و حالت گذرای ریز شبکه در pscad  ، تولید پراکنده انرژی الکتریکی، نیروگاه های مدرن تولید انرژی الکتریکی به روش سوخت هسته ای، مرجع قطعات الکترونیکی، بررسی ساختار انواع سنسورها، سیستم های کنترل و ماشین های الکتریکی در صنعت مترو، مرجع آموزش رباتیک کودکان،  بررسی ساختار انواع ماشین های الکتریکی AC & DC ، ماشین های الکتریکی DC  در صنعت مترو  و سیستم های کنترلی و امنیتی در ساختمان است.

وی می‌گوید: این یکی دو مورد از این کتاب‌ها در دست چاپ و برخی هم چاپ شده و در بازار موجود است.

این نخبه علمی بسیجی با بیان اینکه از سال 86 در رشته برق شروع به تحصیل کرده و علاقه بسیار فراوانی به مباحث برق و الکترونیک داشته است، گفت: بعد از گذشت مدتی از تحصیل در این رشته شروع به فعالیت های علمی کردم که در این مسیر با یاری گرفتن از اساتیدم و همچنین تشویق های بسیار زیاد پدر و مادرم و پشتیبانی آن ها در تمامی مراحل فعالیت های علمی خود را از سال 1388 که وارد دانشگاه شدم شروع کردم.

وی تصریح کرد: نتیجه اندکی که از این فعالیت ها به دست آورده ام (زیرا راهی دراز در پیش و رو دارم) ابتدا به یاری خداوند و سپس خانواده و اساتید و دوستانی که مشوق بنده در این امر بودن حاصل شد.

عسگری در پاسخ به این سؤال که آیا بسیجی هستید ؟ گفت: بله بنده بسیجی هستم و بسیجی متولد شدم چرا که  از سال 1379 در دالقران مسجد جامع فعالیت های قرآنی را شروع و به عضویت بسیج درآمدم. پدر بزرگ بنده مرحوم محمد عسگری از سالیان دراز خادم الحسین و خادم و عضو هیات امنای مسجد جامع به عنوان یکی از الگو های بنده بودند.

وی ادامه داد: مدتی به عنوان مربی حلقه های صالحین و همچنین مسولیت فرماندهی یکی از پایگاههای بسیج را برعهده داشتم که توفیق بزرگی بود.

این نخبه علمی بسیجی در خصوص هدفش در زمینه پیشرفت علمی، میگوید: هدفم برای رسیدن به هر چیزی است که مرا راضی و خشنود کند، قصدم تعریف و تمجید شدن از طرف خودم و دیگران نیست بلکه هدفم این است که در این دنیا که هر روز شاهد گسترش تکنولوژی های مدرن هستیم من هم بتوانم یک کار کوچک و مثبتی انجام بدهم و حداقل نقطه ای باشم در این بی کران علم.

وی علاقه مندی خود را در زمینه کارهای سخت و مهیج و جدید می‌داند و می‌گوید: کارهای تکراری و یکنواخت بودن بنده را بیش از حد آزرده می کند.

عسگری با بیان اینکه برای چاپ کتاب‌هایم هیچ گونه حمایتی نشدم، گفت: کتاب اول من در مورد رباتیک یکی از جذاب ترین و مهم ترین کارها برای بنده بود؛ هر روز که به چاپ شدنش نزدیک می شدم به رویاهایم که واقعیت می شد دست پیدا میکردم. چون سختی بسیار کشیدم و در امر چاپ شدن آن فقط خودم دخیل بودم و تاکنون هم هیچ نوع حمایتی نشدم.

وی اضافه کرد: البته چند سال گذشته در تالار فجر همدان (هفته کتاب) به عنوان عضو جوان فعال استان به خاطر کتابم انتخاب شدم و دهه فجر نیز در شهرستان از کتاب بنده رونمایی شد.

این نخبه علمی بسیجی نقش بسیج را در زمینه پیشرفت علمی خود اینگونه می‌گوید که با بسیج فراگیری های زیادی داشته است و دید گسترده ای در او ایجاد کرده به طوری که در چه راهی قدم بگذارد.

وی ادامه می‌دهد: البته فقط بنده  بسیجی نیستم و همه مردم ما بسیجی هستند و الگوی زندگی ما بسیجی وار هست، چرا که این موضوع را مردم در همه زمینه‌های مختلفی مانند مبارزه با رژیم پهلوی، جنگ تحمیلی و دفاع مقدس، عرصه علم، مقابله با دشمن، حوادث طبیعی نشان دادند.

عسگری افزود:  ما الگوی خود را از امیرالمومنین(ع) ، اباعبدالله و از محرم گرفته ایم و نقش بسیج در نقطه به نقطه زندگی ما وجود دارد.

وی گفت:  برای رسیدن به اهداف راهی جز خدا نیست، نیت و دل پاک می خواهد،  قصد ونیت خدمت به مردم و مفید بودن را، تمام تلاشم این است که بتوانم کارهای بزرگی انجام دهم که وسعتش به بزرگی شاد شدن یک دل انسان باشد. آن زمان احساس میکنم که به فراموشی سپرده نخواهیم شد. طرح هایی بررسی شده هستند که  در حال انجام و برنامه ریزی آن ها هستم.

این نخبه علمی با بیان اینکه هنوز نخبه علمی نیست و فقط بیشتر سعی و تلاش میکند که دغدغه های ذهنی بیشتر و تفکراتی که تمایل به انجام و رسیدن به آن اهداف را رادارد، دنبال کند، چند توصیه را هم به هم سن و سالهای خودش داشت: هیچوقت از خودتان خسته نشوید، اهدافتان را همیشه در روبروی خود ببینید نه پشت سر، رفتار و عقاید دیگران در شما تغییرات ایجاد نکند، هدفی دارید به خدا توکل کنید ، به خود ایمان داشته باشید و در پایان جاده ای که در آن پیش می رویم هم خاکی دارد، هم آسفالت درگیر دست اندازهای آن نشوید و نقطه اوج را ببینید.

وی در بخشی از صحبت‌هایش از خداوند رحمان برای مسئولان نظام، رهبر عزیز و همچنین مردم با غیرت ایران سلامتی و طول عمر پربرکت را خواستار شد و تنها یک خواهش از مسئولان داشت اینکه  باور و اعتماد به جوانان و حمایت در خصوص زرح و برنامه هایی که خیلی از آن ها می تواند بسیار مفید باشد.

عسگری بسیجی را شهید حججی‌ها، همدانی‌ها، احمدی روشن‌ها، تهرانی مقدم‌ها دانست و گفت:  همه کسانی که با جهاد در راه کشور، علم تولید می کنند،  مایه ترس دشمن می شوند، بسیجی هستند؛ آنانی که دلگرمی مردم و افتخار مملکت می شوند.

وی خاطرنشان کرد: همه مردم ایرانی بسیجی هستند و هرکس به اندازه سهم خود می تواند بسیجی باشد چرا که بسیجی بودن یعنی پیشرفت، فرهنگ، مبارزه با هوای نفس، ایمان به خدا، کار و تلاش، تحصیل، کمک به دیگران حل کردن مشکلات حتی به اندازه سر سوزن.

این نخبه علمی بسیجی به اهداف بسیج  اشاره ای داشت و گفت: بسیجی با تلاش خود وسوسه نمی شود و به مردم خدمت کرده و تحصیل می کند و با استقامت در برابر حملات دشمن می تواند بنا به فرموده رهبر معظم در همه زمینه ها تلاش و جهاد کند. امیدوارم ذهن همه مردم ما بسیجی گونه فکر کند و تک تک اهدافمان کمک به پیشرفت میهن عزیزمان باشد.

وی یادآور شد: بسیجی خود را در عاشورای امام حسین(ع) در اربعین، در زلزله کرمانشاه، در 22 بهمن و....نشان داد و البته بسیجی دکتر، مهندس، معلم، کشاورز، کارگر و... نمی شناسد و دل بزرگ مردم ایران بسیجی است که هرکدام به وسعت و پهناوری یک دریا است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه