پربیننده ها

آخرین اخبار

1. آذر 1396 - 12:48   |   کد مطلب: 24895
مدير آموزش و پرورش شهرستان بهار گفت: شهرستان بهار در حوزه پرورشی رتبه دوم و حوزه سلامت رتبه اول استان را به خود اختصاص داده است.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری فارس از بهار، یوسف سعیدی صبح امروز در هشتمین  جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان بهار اظهار کرد: در آخرین ارزیابی صورت گرفته در سطح استان، شهرستان بهار در حوزه پرورشی رتبه دوم و حوزه سلامت رتبه اول استان را به خود اختصاص داده است.

وی به هفته کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و گفت: سیاست ما بر این است که دانش‌آموزان به سمت مطالعه  پیش روند و علاوه بر کتاب‌های درسی با سایر کتاب‌های مرتبط نیز آشنایی بیشتری داشته باشند تا سرانه مطالعه در سطح شهرستان بالا رود.

  مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهار ادامه داد: در سطح مدارس شهرستان بهار 62 کتابخانه وجود دارد که در مجموع 54 هزار جلد کتاب در کتابخانه‌ها موجود است و علاوه بر آن 306 کتابخانه کلاسی با 30 هزار جلد در سطح مدارس شهرستان بهار وجود دارد.

وی با بیان اینکه یک کتابخانه مرجع در پژوهشسرای دانش‌آموزی  با 10 هزار جلد کتاب موجود است؛ به مسابقات قرآنی و فرهنگی – هنری اشاره کرد و گفت: این مسابقات در چهار مرحله در حال اجراست و پیش‌بینی می‌شود بیش از 4 هزار نفر از دانش‌آموزان و 700 نفر از فرهنگیان در این مسابقات حضور یابند.

سعیدی تصریح کرد: در سال تحصیلی گذشته شهرستان بهار با کسب 27 رتبه استانی و پنج رتبه کشوری در مسابقات انفرادی و گروهی  خوش درخشیده که امسال باید در این زمینه تلاش مضاعفی صورت پذیرد.

وی در ادامه از برگزاری جشن تکلیف دانش‌آموزان در روز هشتم آذرماه امسال خبر داد و افزود: این جشن با حضور 400 نفر از دانش آموزان دختر مدارس شهر بهار به صورت متمرکز در حسینیه حضرت ابوالفضل (ع) شهر بهار برگزار خواهد شد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهار خاطرنشان کرد: یکی از معضلات اصلی در جامعه بحث آسیب‌های اجتماعی است که سیاست شهرستان ورود جدی و مقابله با این آسیب‌هاست که در این راستا تا پایان ماه همایش پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در راستای آگاهی و اطلاع‌رسانی با حضور کارشناسان مجرب برگزار خواهد شد.

فرماندار شهرستان بهار نیز اظهار کرد: آموزش و پرورش دستگاه انسان‌سازی است و باید این سیستم در راستای تربیت دانش‌آموزانی مومن و متعهد تلاش کند.

محسن مرادی‌پناه با بیان اینکه امروز بصیرت‌افزایی مهمترین موضوعی است که باید با بهره‌گیری از آن جوانان و نوجوانان این مرز و بوم را با دسیسه‌های دشمنان آشنا و آگاه سازیم، گفت: معلمان به عنوان ضلع اصلی تربیت در این زمینه نقش مهمی دارند.

وی اضافه کرد: خروجی کار آموزش و پرورش تربیت نیروی انسانی سالم و جامعه نگر و اثر گذار است که باید همه  آموزش و پرورش را یاری کنیم تا به توسعه پایدار برسیم.

انتهای پیام

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه
پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر