آخرین اخبار

1. آذر 1396 - 14:07   |   کد مطلب: 24897
رئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت: تدابیر لازم شورای شهر و شهرداری برای مدیریت بحران در مقابله با زلزله احتمالی پیش بینی شده و به زودی نسبت به آماده سازی فضای لازم در پنج منطقه شهر همدان اقدام می شود.

به گزارش بهارانه، به نقل از ایرنا ابراهیم مولوی شامگاه سه شنبه در صحن علنی شورای اسلامی شهر همدان افزود: حدود پنج منطقه به وسعت چندین هکتار در همدان برای تسطیح و ایجاد سرویس بهداشتی در نظر گرفته شده تا در زمان وقوع حادثه تنها چادر برپا شود.
وی بیان کرد: تعدادی از زمین‌های شهرداری همدان برای زمان بحران در کمیسیون خدمات شهری یا فنی عمرانی شورای اسلامی شهر برنامه‌ ریزی خواهد شد تا نسبت به مدیریت مطلوب در مواقع بلایای طبیعی مانند زلزله انجام شود.
مولوی با بیان اینکه 40 میلیارد ریال برای احداث ساختمان اتاق بحران شهرداری همدان واقع در باباطاهر پرداخت شده است ابراز امیدواری کرد: با انجام اقدامات لازم در برابر بلایای طبیعی آمادگی لازم ایجاد شود.
وی با بیان اینکه در استان همدان حدود یک هزار و 300 واحد مسکن مهر ساخته شده است گفت: در مرحله ساخت سازه این واحدهای مسکونی، تمامی استانداردها رعایت شد؛ اما در مرحله معماری، به دلیل فشارهای موجود مبنی بر افتتاح این واحدها، کارهای اصولی رها و نظارت هم ضعیف شد.
رئیس شورای اسلامی شهر همدان همچنین با اشاره به سفر رهبر معظم انقلاب به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه گفت: استان همدان، معین منطقه‌ای از دشت ذهاب شده است که منطقه ازگله و روستاهایی که تا ثلاث باباجانی امتداد دارد، حدود 70 روستا را به این استان واگذار کرده‌اند.
مولوی معتقد است: حضور رهبر معظم انقلاب و تاکید ایشان نشان ‌می دهد که تمامی امکانات دولتی و مردمی باید برای افرادی که هم عزیزانشان را از دست داده‌اند و هم آسیب دیده، مجروح و بی‌خانمان شده‌اند، بسیج شود تا با ایجاد حداقل سرپناهی برای آنها بتوان ساختمان‌های تخریب شده آنها را بازسازی کرد.
رئیس شورای شهر همدان با اشاره به وقوع زلزله‌ها و پس‌لرزه‌های بعدی در غرب کشور مانند ایلام، ابراز امیدواری کرد: تا بلایای طبیعی از سرزمین ایران رخت ببندد و به این حوادث با رعایت قوانین و مقررات و ضوابط غلبه کنیم.
به گزارش ایرنا زمین لرزه شدیدی ساعت 21:48 شامگاه یکشنبه 21 آبان 96 با قدرت 7.3 درجه در مقیاس درونی زمین (ریشتر) در ژرفای 9.33 کیلومتری زمین استان های کرمانشاه، ایلام و کردستان و بخش های گسترده ای از غرب و شمال غرب کشور را لرزاند.
این زمین لرزه که کانون آن جنوب حلبچه عراق نزدیک مرزهای استان کرمانشاه گزارش شده، زیان ها و آسیب های زیادی به بار آورده است.
این زلزله به هفت شهرستان و یک هزار و 950 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد.
2087/7520
خبرنگار: میثم ناصرنژاد** انتشار: زهرا پیرنیا
انتهای پیام /*

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه