آخرین اخبار

1. آذر 1396 - 20:53   |   کد مطلب: 24900
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان همدان از کمک يك‌ميليون و 500 توماني توسط اوقاف به بیماران پروانه‌ای خبر داد و گفت: نیاز به وقف در راستای کمک به این بیماران داريم.

به گزارش بهارانه، حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان، با اشاره به کمک‌های اداره اوقاف به بیماران پروانه‌ای، اظهار کرد: بیش از 30 بیمار پروانه‌ای در همدان شناسایی شده و اداره اوقاف  و امور خیریه استان قرار است به این بیماران مبلغ یک‌میلیون تومان تا یک میلیون و 500 هزار تومان کمک کند.

وی با اشاره به لزوم کمک به بیماران پروانه‌ای به دلیل مشکلات مالی که دارند، گفت: وقف‌های جدید که صورت گرفته در اختیار ما نیست که بتوان برای بیماران پروانه‌ای هزینه کرد اما می‌توان مشاوره داد و جهت‌دهی کرد که در این راستا وقف صورت گیرد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان همدان با بیان اینکه امیدوارم واقفان خیراندیش به این موضوع نیز توجه داشته باشند و وقف‌های جدید صورت گیرد، افزود: ایجاد وقف‌های جدید در راستای نیازهای روز جامعه لازم است.

وی  با بیان اینکه تاکنون در شهرستان همدان هیچگونه وقفی در مورد کمک به بیماران پروانه‌ای نشده است، گفت: کمک‌هایی که به بیماران پروانه‌ای می‌شود از محل موقوفه واقف بهاءالملک است.

وی با اشاره به اینکه یکی از نیت واقفین اداره اوقاف در حوزه سلامت، نیت موقوفه بهاء‌الملک است  که در این وقف بخشی از نیت صرف هزینه برای مقبره واقف اختصاص داده شده است، خاطرنشان کرد: از آنجا که بازسازی مقبره واقف انجام شده بخشی از مبلغ مازاد، درصورت دریافت مجوز به نیت واقف که اغلب بخش دارو و درمان بوده، هزینه می‌شود.

حسینی با اشاره به اینکه نیت واقف این بوده که اهالی 32 روستا از محل موقوفه بهره‌مند شوند، افزود:ممکن  است افرادی به ما مراجعه کنند و نیاز به دارو داشته باشند اما خارج از حوزه 32 روستا باشد، برای اینکه دست ما باز باشد و بتوانیم به بیماران صعب‌العلاج کمک کنیم درخواست مجوز کرده‌ایم تا مازاد هزینه مقبره در این زمینه هزینه شود.

انتهای پیام

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه