پربیننده ها

آخرین اخبار

1. آذر 1396 - 21:44   |   کد مطلب: 24907
کتابداران نمونه کتابخانه های عمومی استان همدان امروز(۱ آذر) در آئین بیست و پنجمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی تجلیل شدند.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری شبستان از همدان، رضا قیاسی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار همدان امروز (1 آذر) در آیین بزرگداشت بیست و پنجمین دوره کتاب، کتاب‌خوانی و کتابدار استان همدان گفت: همدان با وجود کشاورزی استانی فرهنگی و دینی محسوب می شود .

 

وی افزود: خداوند ماموریت پیامبر خود را با خواندن کتاب آسمانی آغاز کرد و در کتاب قرآن کریم به قلم قسم یاد شده چرا که تأکید دین مبین اسلام بر مطالعه است.

 

وی با بیان اینکه امروز کتابداران تجلیل می شوند، تصریح کرد: متأسفانه با مراجعه به آمار متوجه می‌شویم که سرانه کتاب‌خوانی در ایران بسیار پایین است.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار همدان با اشاره به نابودی داعش، تصریح کرد: استان همدان در پاسداری و حفاظت از حریم آل الله نقش آفرین بوده است  .

 

ضرابی، خیر کتابخانه ساز استان همدان نیز گفت: در سال 96 خیران موفق با ایجاد ارتباط با سایر خیران کتابخانه ساز در شهرستان ها شدند.

 

وی با اشاره به ساخت کتابخانه استاندارد نیز گفت: اگر دولت و مردم سالانه 100 میلیون تومان سرمایه گذاری کنند تا 45 سال آینده می توان در روستاها و شهرها کتابخانه استاندارد احداث کرد.

 

وی افزود: ضمن اینکه اقدام به برگزاری جلسات در انجمن خیران کتابخانه ساز کردیم سعی در نهضت کتابخانه ای و ارتقای سطح کتابخانه ای مفید و ارتقای سطح مطالعه در بین خانواده ها و دانش آموزان داشته ایم.

پایان پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه