آخرین اخبار

15. آذر 1396 - 10:47   |   کد مطلب: 25113
فرماندار شهرستان بهار گفت: امسال در شهرستان بهار به مبلغ 80 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی از محل‌های مختلف پرداخت شده است و از این گونه طرح‌ها حمایت به عمل می‌آید.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری فارس از بهار، محسن مرادی‌پناه عصر امروز در همایش اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان بهار اظهار کرد: دولت دوازدهم اهتمام ویژه‌ای برای رفع معضل بیکاری داشته و در این راستا تسهیلات خوبی در نظر گرفته است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های خوب شهرستان بهار در راستای ایجاد اشتغال گفت: این شهرستان هم اکنون دارای چهار شهرک صنعتی است و زیرساخت‌های ناحیه صنعتی صالح‌آباد برای واگذاری قطعات واحدها آماده شده است.

فرماندار شهرستان بهار با بیان اینکه شهرستان بهار با ظرفیت بالای کشاورزی و صنعتی می‌تواند در صنایع تبدیلی حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد؛ تصریح کرد: مردم سختکوش شهرستان، وجود شهر جهانی سفال، ظرفیت‌های توریست و گردشگری و صنایع دستی، نزدیکی به مرکز استان از دیگر ظرفیت‌های این شهرستان است که می‌تواند آینده روشنی برای شهرستان بهار رقم بزند.

وی اعلام کرد: دولت بر مبنای اجرای سیاست‌های نظام و بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری، تسهیلات خوبی برای پرداخت به متقاضیان ایجاد اشتغال در نظر گرفته که این رقم در استان همدان یک‌هزار و 500 میلیارد تومان از منابع مختلف است؛ همچنین دولت آمادگی پرداخت تسهیلات برای سرمایه‌گذاری‌های جدید و طرح‌های توسعه‌ای را دارد.

مرادی‌پناه با اشاره به اینکه امسال در شهرستان بهار به مبلغ 80 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی از محل‌های مختلف پرداخت شده است، تاکید کرد: زیرساخت‌های ارائه خدمات در شهرستان بهار آماده شده و باید سرمایه‌داران در این حوزه نیز وارد شوند.

وی تصریح کرد: امسال مبلغ 117 میلیارد تومان طرح در شهرستان بهار به دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها معرفی شده که در این خصوص رتبه سوم استان را داریم؛ اعلام می‌کنم شهرستان بهار آمادگی جذب سرمایه‌گذاران برای احداث هتل، سالن‌های غذاخوری و دیگر زیرساخت‌ها برای ماندگاری مسافرین را دارد.

فرماندار شهرستان بهار ادامه داد: با وجود خوشه‌های صنعتی لتگاه، دستجرد و زاغه می‌توانیم اشتغال بیشتری در شهرستان ایجاد کنیم.

*سهمیه استان همدان در طرح کارورزی 4 هزار و 800 نفر است

در ادامه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان اظهار کرد: رشته‌های پر اشتغال و مزیت‌دار استان رصد و رشته‌هایی با مزیت اقتصادی احصا شد و جزء اولویت پرداخت تسهیلات قرار گرفت.

احمد توصیفیان به طرح کارورزی اشاره کرد و افزود: کارورزی طرحی برای اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است و افراد فارغ‌التحصیل با شرایط معین شده می‌توانند به مدت 6 ماه مشغول به کار شوند.

وی ادامه داد: در طول این مدت، بیمه حوادث و بیمه مدنی توسط دولت پرداخت می‌شود و در صورت جذب نیرو توسط کارفرما پس از دوره، دولت 23 درصد حق کارفرما را پرداخت می‌کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان با اشاره به اینکه سهمیه استان در طرح کارورزی 4 هزار و 860 نفر و در شهرستان بهار 486 نفر است، مطرح کرد: دولت امسال یک هزار و 500 میلیارد تومان در سطح استان از محل منابع مختلف با نرخ 4 تا 16 درصد پرداخت می‌کند و 113 میلیارد تومان تسهیلات با نرخ 4 درصد در قالب مشاغل خانگی و خوداشتغالی به استان اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه از این مبلغ 2 میلیارد تومان به شهرستان بهار تخصیص یافته و تاکنون 400 میلیون تومان جذب شده است، ادامه داد: متقاضیان تسهیلات مشاغل خانگی می‌توانند به ادارات مرتبط مراجعه کنند و ادارات نیز اقدامات لازم برای تسریع و تسهیل را انجام خواهند داد.

توصیفیان اعلام کرد: تسهیلات اشتغال روستایی به مبلغ 12 هزار میلیارد تومان در کل کشور پیش بینی شده که سهم استان 310 میلیارد تومان با نرخ 6 تا 9 درصد و حدود 30 میلیارد تومان سهم شهرستان بهار است.

وی ادامه داد: بانک‌های کشاورزی، پست بانک، توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید، این تسهیلات را پرداخت می‌کنند و تمام اسناد منازل روستایی، سند زمین کشاورزی، اسناد ماشین آلات موجود در طرح به عنوان وثیقه مورد قبول بانک قرار می‌گیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان سهم آورده متقاضی در تسهیلات روستایی را کمتر از 20 درصد دانست و با بیان اینکه دوره مشارکت تا 2 سال و دوره تنفس یک سال پیش‌بینی شده است؛ ادامه داد: از تسهیلات روستایی 45 درصد در حوزه روستایی قابل پرداخت است.

وی به تسهیلات اشتغال فراگیر اشاره کرد و گفت: در استان همدان 340 میلیارد تومان و در شهرستان بهار 28 میلیارد تومان اشتغال فراگیر تخصیص یافته که با سود 12 تا 16 درصد پرداخت می‌شود.

توصیفیان از متقاضیان اشتغال خواست برای اخذ تسهیلات به دستگاه‌های اجرایی مراجعه کنند و در صورت نیاز با شماره تلفن 32515773 دبیرخانه اشتغال تماس حاصل کنند.

وی  خاطرنشان کرد: شهرستان بهار به لحاظ میزان جذب اعتبارات و کل تسهیلات پرداختی رتبه سوم استان و در زمینه تسهیلات فراگیر رتبه اول استان را دارا است.

*نخبگان در اولویت دریافت تسهیلات هستند

مدیرکل امور روستایی استانداری همدان در این جلسه اظهار کرد: به دلیل محدودیت استخدام دولتی در برنامه ششم باید مردم و افراد صاحب ایده به سمت استفاده از این تسهیلات روی آورند.

ظاهر پورمجاهد افزود: پرداخت تسهیلات به نخبگان برای اجرای طرح‌های دانش‌بنیان در اولویت است.

وی اعلام کرد: در فاز اول اعتبار روستایی مبلغ 155 میلیارد تومان به استان داده شده که در صورت جذب این رقم قابل افزایش است؛ 40 میلیارد تومان در بانک سینا، 10 میلیارد تومان در بانک پارسیان و 9 میلیارد تومان در پست بانک با نرخ 8 درصد موجود است که با توجه به فرصت محدود امیدواریم طرح‌های خوبی برای دریافت تسهیلات ارائه شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه