آخرین اخبار

16. آذر 1396 - 9:08   |   کد مطلب: 25128
با توجه به بارش متناوب برف هم اینک تردد از گردنه های این استان به ویژه گردنه اسدآباد بدون استفاده از زنجیر چرخ امکان پذیر نیست | لغزندگی جاده مانع تردد خودروهای فاقد زنجیر چرخ از گردنه ها می شود و در صورت حضور وسایل نقلیه در گردنه ها علاوه بر ایجاد راه بندان فعالیت خودروهای راهداری برای پاکسازی جاده را نیز با مشکل مواجه می کنند.

به گزارش بهارانه، به نقل از همدان پرس؛ جانشین فرمانده پلیس راه استان همدان گفت: با توجه به بارش متناوب برف هم اینک تردد از گردنه های این استان به ویژه گردنه اسدآباد بدون استفاده از زنجیر چرخ امکان پذیر نیست.

سرهنگ سعید اسماعیلی افزود: عوامل پلیس راه از تردد رانندگان فاقد زنجیر چرخ پیش از رسیدن به گردنه جلوگیری می کنند.

وی اضافه کرد: لغزندگی جاده مانع تردد خودروهای فاقد زنجیر چرخ از گردنه ها می شود و در صورت حضور وسایل نقلیه در گردنه ها علاوه بر ایجاد راه بندان فعالیت خودروهای راهداری برای پاکسازی جاده را نیز با مشکل مواجه می کنند.

وی با بیان اینکه عوامل پلیس راه نه تنها از تردد خودروهای فاقد زنجیر چرخ جلوگیری می کنند افزود: رانندگان فاقد تجهیزات زمستانی 500هزار ریال جریمه می شوند.

جانشین رئیس پلیس راه استان همدان تاکید گفت: رانندگان برای عبور از جاده های این استان به طور حتم تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.

سرهنگ اسماعیلی ادامه داد: همراه داشتن زنجیر چرخ، لباس گرم، استفاده از لاستیک های آج دار و تکمیل کردن ظرفیت باک خودرو پیش از آغاز به سفر باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش ایرنا؛ استان همدان دارای 45 گردنه برفگیر و سخت گذر به طول 245 کیلومتر است که گردنه اسدآباد، گردنه آوج در رزن و گردنه گرین نهاوند مهمترین گردنه های این استان به شمار می روند.

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه