آخرین اخبار

14. بهمن 1396 - 1:23   |   کد مطلب: 25999
سقف خانه‌ام آرزوست!
خلف وعده استاندار در اهدای کلید!
محمدناصر نیکبخت استاندار همدان خود را یکی از دلسوزترین استانداران تاریخ همدان در حوزه ورزش مي‌نامد که در عمل خلاف این موضوع به اثبات رسیده است.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، اگر پاس قهرمان آسیا و اوضاع قمردرعقربش را فاکتور بگیریم که در دوران مدیریت نیکبخت به یک دسته پائین‌تر سقوط کرد و امسال نیز برای ماندنش در لیگ دسته دوم دست به دعا شده‌ایم، اگر از پاس حرفی نزنیم که به ورطه نابودی رفته و آن را معیار قیاس قرار ندهیم، وضعیت ورزش استان در حوزه‌های دیگر و در دوران استانداری نیکبخت قابل تعریف نبوده است.

آنچه در این گزارش از ذهنتان عبور خواهد کرد، وعده‌وعیدهای پوشالی استاندار است که خود را از همان ابتدا در قامت یک دلسوز واقعی ورزش لقب داد. وعده‌هایی به قهرمانان افتخارآفرین این استان که حداقل بعد از گذشت چندسال رنگ واقعیت به خود نگرفته است.

*همه‌چیز از شورایی شروع شد که ورزشی نبود

پنج‌شنبه 27 آذرماه سال 1393. نزدیک به دو ماه از بازی‌های آسیایی 2014 اینچئون می‌گذشت و در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، نیکبخت در نشستی که هیچ ارتباطی با ورزش نداشت به پاس افتخارآفرینی میثم مصطفی‌جوکار در اینچئون و کسب مدال طلا توسط او، دست به تقدیر زد.

بهتر از تقدیر اما قولی بود که استاندار در همان جلسه داد. نیکبخت در آن جلسه گفته بود: در این مسابقه (جام جهانی آمریکا که اوایل سال 94 برگزار شد) انتظار زیادی داریم و اگر در آمریکا به آنچه می‌خواهیم دست یابیم قول می‌دهم یک واحد مسکونی به میثم جوکار هدیه دهم.

در مسابقات آمریکا جوکار رویایی ظاهر شد و تمام رقبای خود را با اختلاف امتیاز عالی از میان برداشت، اما تا امروز کلید خانه‌ای که استاندار قولش را داده بود به دست این کشتی‌گیر نرسیده است!

*اهدای زمین و خانه در کش‌وقوس جابجایی مدیران

بعد از این اتفاق، خبری مهمتر دهان به دهان شد. اینکه علاوه‌ بر میثم مصطفی‌جوکار، سه قهرمان ارزنده استان به نام‌های آرمین تشکری و آرزو حکیمی مدال‌آوران بازی‌های آسیایی 2014 اینچئون و مه‌لقا جام‌بزرگ تیرانداز المپیکی استان نیز خانه‌دار خواهند شد.

رسول منعم مدیرکل ورزش و جوانان استان اوایل سال گذشته در گفت‌وگو با یکی از خبرگزاری‌ها در این خصوص گفته بود: در بحث اهدای مسکن به قهرمانان استان با تایید وزیر ورزش و جوانان و با حمایت و پیگیری استاندار ورزش دوست استان، از طریق اداره‌کل راه و شهرسازی استان مقرر شد سه قطعه زمین در مسکن مهر همدان به سه ورزشکار بازی‌های آسیایی 2014 و جام جهانی کشتی استان تعلق گیرد.

وی ادامه داده بود: درخصوص نحوه واگذاری طی یک‌سال اخیر مکاتباتی با اداره‌کل راه و شهرسازی استان داشته‌ایم که به علت جابجایی‌های مدیریتی در وزارت مذکور پیگیر مطالبات این قهرمانان هستیم.

نزدیک به دو سال از این گفت‌وگو می‌گذرد و هنوز که هنوز است گویا مدیرکل ورزش و جوانان پیگیر این مطالبه قهرمانان است!

*وعده‌های مدیرکل، مثل وعده‌های استاندار

آذرماه سال گذشته یکی دیگر از خبرگزاری‌ها این سوژه را پیگیری می‌کند. منعم همان موقع نیز وعده جالبی می‌دهد. او درباره ماجرای پرحاشیه اهدای زمین و مسکن به برخی ورزشکاران از جمله قهرمانان بازی‌های آسیایی 2014 اینچئون عنوان می‌کند: توافق‌نامه‌ای بین وزارت ورزش و وزارت راه و شهرسازی منعقد و در آن اشاره شده که قهرمانان عنوان‌دار در میادین المپیک، جهانی و آسیایی با تأیید مقام عالی وزارت ورزش امکان بهره‌مندی از امکاناتی چون زمین و مسکن فراخور شرایط استان خود را دارند.

وی می‌گوید: مکاتباتی را انجام دادیم تا میثم مصطفی‌جوکار، آرمین تشکری، زهرا نجاتی و حمید اسلامی! از این امکان بهره‌مند شوند. در این زمینه اداره‌کل راه و شهرسازی استان تأیید وزرات را گرفته و ما نیز پیگیر هستیم. با مدیرکل راه و شهرسازی وقت جلساتی برگزار کردیم و در حال حاضر نیز به دنبال این هستیم تا تسهیلات بیشتری برای ورزشکاران دریافت شود.

*قهرمانانی که هرروز خانه‌دار شدند

سال گذشته مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان چندین بار در مصاحبه‌های خود از واگذاری مسکن و زمین به قهرمانان خبر داد. حتی یکی از روزنامه‌های محلی استان پارسال در یکی از شماره‌های خود مطلبی در این خصوص به رشته تحریر در آورد با این عنوان: "با پیگیری های رسانه‌ای و به پاس قدردانی از جوکار، تشکری و حکیمی اختصاص زمین برای این قهرمانان ورزشی استان مصوب شد".

با این اوصاف نامداران ورزش ماد سال گذشته هرروز از قول مسئولان استان صاحب زمین و خانه شده‌اند و شاید فقط کلید به دستشان نرسیده است!

*قول می‌دهند، عمل کنند

مادر میثم مصطفی‌جوکار دارنده نشان طلای بازی‌های آسیایی اینچئون و جام جهانی 2015 درباره این خلف وعده نیکبخت استاندار به خبرنگار فارس گفت: سه سال پیش در شورای برنامه‌ریزی استان، استاندار همدان جلوی آن همه مدیر و مسئول به پسرم قول اهدای آپارتمان داد که تا امروز خبری از عملی شدن این قول نیست.

او افزود: اگر نمی‌خواهند به قول خود عمل کنند در جلسه مقابل آن همه مدیر حرف از حمایت نزنند. چند ماه دیگر بازی‌های آسیایی بعدی برگزار خواهد شد اما هنوز وعده استاندار همدان برای بازی‌های دوره قبل عملی نشده است.

مادر این قهرمان تصریح کرد: استاندار همدان فراموش نکند که فرزندان من و بقیه کشتی‌گیران و ورزشکاران برای اعتلای نام استان و میهن عزیزمان از جان مایه گذاشته‌اند و سختی‌های زیادی کشیده‌اند تا پرچم مقدس کشورمان را به اهتزاز در بیاورند. منصفانه نیست که وعده سه سال پیش در قبال قهرمانی که جوانی خود را با سختی فراوان صرف خدمت به جامعه کرده، عملی نشود.

====================

گزارش: حامد صیفی

====================

انتهای پیام /

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه