پربیننده ها

آخرین اخبار

19. بهمن 1396 - 15:11   |   کد مطلب: 26103
استاندار همدان گفت: یک هزار و 800 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و ملی از سال 94 تاکنون برای نوسازی، بهسازی و توانمندسازی بافت های فرسوده و نیازمند این استان هزینه شده است.

به گزارش بهارانه، محمدناصر نیکبخت روز پنجشنبه در آیین آغاز برنامه ملی بازآفرینی در محلات ناکارآمد شهری استان همدان افزود: این درحالیست که در سال های 83 تا 93 تنها 580 میلیارد ریال برای بازسازی طرح های شهری این استان هزینه شده بود.
وی بیان کرد: اجرای طرح بازآفرینی یکی از اقدامات شایسته دولت تدبیر و امید خواهد بود چرا که در اجرای این طرح هم حقوق شهروندی به خوبی رعایت می شود و هم نوید بخش زندگی بهتر و ایمن شهروندان است.
نیکبخت ادامه داد: در استان همدان اقدامات شایسته ای در دولت یازدهم و دوازدهم در ارتباط با بازسازی، نوسازی و توانمندسازی طرح های شهری انجام شد و هم اکنون حدود چهار هزار و 315 هکتار زمین در این استان برای اجرای طرح های نوسازی و بازسازی، آماده سازی و طرح مطالعاتی آن توسط مشاور انجام شده است.
استاندار همدان اضافه کرد: امروز با دستور رئیس جمهوری برنامه ملی بازآفرینی در محلات ناکارآمد شهری استان همدان در حدود 15 هزار متر مربع از زمین های استان همدان در پنج نقطه استان آغاز شد که چهار نقطه آن در شهر همدان و یک نقطه آن در شهر ملایر است.
نیکبخت اظهار کرد: مطالعات طرح جامع شهرهای همدان با رویکرد بازآفرینی انجام می شود و این استان آمادگی دارد با صدور دستور رئیس جمهوری عملیات بازآفرینی را در محلات ناکارآمد شهری استان انجام دهد.
گفتنی است ؛ در این آیین برنامه ملی بازآفرینی در محلات ناکارآمد شهری استان همدان به ریاست استاندار همدان و به صورت ویدئو کنفرانس به دستور رئیس جمهوری آغاز شد.
دکتر روحانی با حضور در وزارت راه و شهرسازی و از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس با استان‌های منتخب بوشهر، آذربایجان شرقی، تهران، فارس، کردستان، همدان، مازندران،‌ خراسان رضوی و اصفهان، دستور آغاز اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری را صادر کرد.
1181/2087
خبرنگار: الهام تدین** انتشاردهنده: زهرا پیرنیا

انتهای پیام /*

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه